سرور hp

سرور hp : در یادداشت‌های پیشین به بررسی مدل‌های مختلف سرور hp پرداخته و به این نکته اشاره کردیم که سه زیر شاخه اصلی سرورهای بلید، استند و رک‌مونت این برند قادر به پاسخگویی به نیاز بسیاری از افراد و مجموعه‌های کاربر این محصولات می‌باشند. این در حالیست که گاهی به جای نام سرور hp ، با نام HPE مواجه می‌شویم که همین عامل سبب می‌شود تا عده‌ای این برند را مجموعه‌ای مجزا تلقی کنند .

در همین رابطه تصمیم گرفتیم تا در این یادداشت، بیشتر در خصوص خرید سرور hp  و HPE ، دلایل و طریقه تفکیک آن‌ها، محصولات و نحوه خریداریشان با شما صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید :

سرور hp

در موارد متعددی پیش می‌آید که انجام یک سلسله امور در فضایی محدود و توسط افرادی مشخص امکان‌پذیر نبوده و گسترش مکان مذکور در کنار به‌ کار‌گیری نیروی کار بیشتر و پرانرژی تنها راه جلوگیری از درجا زدن یا فرو رفتن در یک بحران می‌باشد . در خصوص این تفکیک‌های هدفمند و حساب‌شده می‌توان مثال‌های فراوانی را آورد که طرح تبدیل وزارت صمت به وزارتخانه‌های صنعت و معدن به علاوه بازرگانی یکی از نمونه‌های وطنی آن است .

با بازگشت به مجموعه hp، در اوایل دهه ۲۰۱۰ میلادی بود که نخستین زمزمه‌های تقسیم این شرکت به دو شاخه HP inc و Hewlett Packard Enterprise به گوش رسید !

این تصمیم که در ادامه به بررسی دلایل آن خواهیم پرداخت سبب شد تا حوزه طراحی، ساخت و فروش سخت‌افزارهای دیجیتالی این مجموعه از جمله کامپیوترهای شخصی اچ پی یا چاپگرهای آن به HP inc سپرده و رسیدگی به محصولاتی که جنبه تخصصی‌تر داشته و مردم عادی کاربران آن نبودند (مثلاً سخت‌افزارهای مرتبط با سرورهای کامپیوتری، تجهیزات شبکه، نرم‌افزارهای امنیتی و …) به HPE سپرده شود .

سرور hp

بنا به توصیفی که مدیران ارشد hp پس از این تفکیک از HPE داشتند، اعلام کردند که این اقدام باعث شد که شرکت تازه متولد شده با ساختاری کوچک و چابک، مستقل عمل کرده و بدین ترتیب درآمدی بیشتر از زمانی که با شرکت مادر در یک قالب بوده است به ارمغان بیاورد .

در ادامه گفتنیست که اگرچه هر دو شرکت همینک در مسیرهای متفاوتی گام برمی‌دارند، اما خطی مشئ آن‌ها که تولید و عرضه فناوری و زیرساخت‌های نسل بعدیست در هر دوی آن‌ها مشترک است .

سرور hp

چرا تولید سرور hp به HPE سپرده شد ؟

این سوال که می‌توان آن را به طریقه دیگری مطرح کرد (دلایل تقسیم این شرکت به دو بخش چیست؟) از دید کارشناسان پاسخی سه قسمتی دارد :

مسائل مالی

چنانچه از بُعد منفی قضیه به آن نگاه کنیم وجود این واحد سبب می‌شد تا درآمدی که از بخش‌ها و فعالیت‌های دیگر به دست آمده بود در راه تحقیق و توسعه زیرساخت‌های شبکه و تجهیزات مربوط به آن صرف شود که این کار توجیه اقتصادی نداشته و چنانچه بخواهیم از بعد مثبت به آن نگاه کنیم، خود این مجموعه دارای آنچنان پتانسیلی در کسب درآمد بوده که عدم استقلال آن مانع از اتخاذ تصمیمات مالی صحیح می‌شده است .

توجه به این نکته مهم است که وجود دو شاخه مجزا موجب کسب درآمد از دو مسیر متفاوت شده و یکی از ابتدایی‌ترین اصول دنیای برندینگ می‌باشد !

کوچک نمودن ساختار

زمانی که یک سازمان بیش از حد بزرگ می‌شود از چند جنبه دیگر توانایی رقابت با مجموعه‌هایی کوچک اما چابک و سریع را ندارد، در نتیجه اینکه این تفکیک موجب می‌شد تا علاوه بر متولد شدن شرکتی با قابلیت انجام اقداماتی مفید و موثر، از حجم و وزن شرکت مادر نیز کاسته شده و این مجموعه نیز بتواند روی فعالیت‌های خاصی تمرکز کند .

افزایش نوآوری

در مورد سوم که به نوعی در بخش‌های پیش بدان اشاره شد، وجود استقلال مالی HPE سبب می‌شد که از یک سو به فکر درآمدزایی بوده و از سوی دیگر در مصرف منابع خود بکوشند، دلایلی که مقدمات تحقیق و توسعه‌ای هدفمند و نوآوری حساب شده‌ای را بیش از پیش به وجود می‌آورد .

نقاط قوت سرور hp

با توجه به اینکه هم‌اکنون می‌دانیم سرور hp  و سایر سخت‌افزارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این نام تجاری توسط شاخه تازه جدا شده آن طراحی و ساخته می‌شود، بررسی ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آن خالی از لطف نیست که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت .

سرور hp

  • همانند دیگر محصولات مجموعه hp، سرورهای آن نیز از نظر سطح فنی بسیار پیشرفته بوده و تقریباً از پیشگامان معرفی تکنولوژی‌های جدید به حساب می‌آیند . لازم به تأکید بیشتر نیست که این محصولات سال‌ها تجربه و اعتبار hp را پشت سر خود داشته که این عوامل سبب می‌شوند تا با معرفی هر نسل جدید از این محصولات، انتظار واسطه‌ای بهینه و پیشرفته‌تری را برای تبادل اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری داشته باشیم .
  • انعطاف‌پذیری عاملیست که سبب می‌شود تا همه تجهیزات و نرم‌افزارهای شبکه با یکدیگر هماهنگ شده و منطبق با یکدیگر هدفی را پیش گیرند . این ویژگی که به عنوان یکی از شاخصه‌های محصولات hp آن‌ها را بسیار کاربرپسند کرده، عاملی برای توسعه سریع شبکه بوده و سبب می‌شود تا عدم همخوانی محصول یا نرم‌افزاری عملکرد کل آن را به چالش نکشد .

سرور hp

  • تعریف منابعی اطلاعاتی نظیر محتوا یا سایت‌های آموزشی، تارنماهای پشتیبانی، نرم‌افزارها، کتب و دیگر واسطه‌هایی که به انتقال اطلاعات فنی مفید به کاربران می‌پردازند، از سوی مجموعه اچ پی سبب شده است تا متقاضیان استفاده از این محصولات به هنگام استفاده از آن‌ها دچار مشکل نشده و بسادگی مشکل خود را حل نمایند .

در ادامه گفتنیست که معرفی و عرضه محصولات جدید به عدم پشتیبانی نمونه‌های قدیمی‌تر منجر نشده و در هر زمان می‌توان مشکلات مربوط به مجازی‌سازی، پردازش های ابری، هوش مصنوعی، API های شبکه‌ای و … را با آنان مطرح کرد .

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی لازم به ذکر است که به دلیل وجود مشکلاتی نظیر تحریم، از داشتن یک نمایندگی رسمی HPE در کشور محروم هستیم، اما وجود مجموعه‌هایی نظیر فاواجم سبب می‌شود تا علاوه بر امکان ابتیاع هرکدام از این محصولات (به عنوان مثال سرور  hp)، بتوانید سوالات خود را در خصوص این محصولات مطرح نموده و مشاوره‌ای فنی دریافت نمایید !

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت فاواجم تماس حاصل فرمایید .

۲۲۸۴۸۰۴۱ ۰۲۱