قطعات سرور hp : برپایی یک شبکه کامپیوتری در یک مجموعه از جمله نیازمندی‌هاییست که دیر یا زود همه مدیران نکته سنج و ریز بین به آن پی برده و به منظور کاهش هزینه یا زمان های تلف شده در کار و افزایش سرعت انتقال، کیفیت و امنیت اطلاعات دیجیتالی خود در پی آن می روند .

در همین رابطه عدم داشتن اطلاعات فنی از سرورهای مذکور، نحوه کارکرد آن ها، طریقه برپایی، طرز نگهداری و سرویس های دوره ای و از همه مهمتر شیوه انتخاب سیستمی متناسب با نیازهای مجموعه امری طبیعی برای مجموعه هایی در حوزه هایی فعال به جز IT و مرتبط با کامپیوتر بوده که سبب می شود تا تصمیم‌گیران این مجموعه‌ها بسیار دست به عصا و با طمأنینه در پی برون سپاری برپایی شبکه مذکور بروند .

عدم ثبات قیمت ها ، عدم تناسب میان قیمت ها و کیفیت محصولات ، هراس از بکار بردن قطعاتی کار کرده در ساختار شبکه و ریسک همکاری با مجموعه ای فاقد دانش و توانمندی لازم برای راه اندازی یک شبکه در مجموعه های فوق الذکر از جمله دغدغه هایی هستند که پای ثابت مشکلات موجود پیش پای متقاضیان بوده و آنان را از مسیر استفاده از چنین سامانه هایی منحرف می کنند .

در همین رابطه شناخت قطعات بکار رفته در سرورها، وظیفه آن‌ها و آشنایی با شخصیتی حقوقی که به عنوان یکی از مجریان مطرح این حوزه سال ها به فروش تجهیزات، طراحی و راه اندازی شبکه های کامپیوتری مشغول بوده است می تواند به انتخاب گزینه های اصلح توسط متقاضیان کمک کند .

به همین دلیل بر آن شدیم تا در این یادداشت با ارائه توضیحاتی در خصوص قطعات سرور hp ، کمی بیشتر با مجموعه فاواجم به عنوان نامی آشنا در حرفه مذکور بپردازیم ؛ با ما همراه باشید !

قطعات سرور hp

هارد دیسک سرور

این محصول که بنا به میزان نیاز یک مجموعه و همچنین رعایت پروتکل های امنیتی معمولاً در بیش از یک عدد در ساختار سرورهای کامپیوتری دیده می شوند ، حافظه‌ایست که همه اطلاعات روی آن درج شده و داده های درون شبکه بر روی آن‌ها ثبت می شوند . این محصولات شبیه هارد دیسک های استفاده شده در PC یا کامپیوترهای رومیزی هستند که به دلیل لزوم استفاده از ساختاری قدرتمند و سریعتر می توانند اطلاعات را با سرعت بیشتری خوانده یا روی خود درج نمایند .

در خصوص هارد دیسک ها باید بدانیم که سرعت چرخش دیسک حافظه ، ابعاد استاندارد آن و رابط هارد از جمله مهمترین عوامل تاثیرگذار در سرعت ، قیمت و کارایی آن می باشند .

قطعات سرور hp

کارت سرور HBA

با فرض کارکرد صحیح و بی نقص فروش سرور اچ پی ، سخت افزارهای دیجیتالی از قبیل کامپیوترهای شخصی ، تلفن های همراه ، ماشین آلات اداری مانند چاپگرها و … نیازمند بستر واحدی هستند تا بدین واسطه به سرور یا همان حافظه اشتراکی مجموعه متصل شوند. این وظیفه که توسط کارت های HBA انجام می شود ، سبب می شود تا همه کاربران بواسطه پروتکل FC به شبکه SAN متصل شوند. در ادامه لازم به ذکر است که روی این قطعات سرور hp آدرسی فیزیکی به نام WWN (مخفف World Wide Name ) وجود دارد با سرعت های 8 و 16 Gb/s به انتقال اطلاعات میان سرور وکاربران کمک می کنند .

قطعات سرور hp

کارت رید سرور 

در مقالات مرتبط گفته شد که معمولاً از یک هارد درایو برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده نمی شود ، چرا که ممکن است با آسیب دیدن این هارد سرور همه اطلاعات مجموعه در چالشی خطرناک قرار گرفته و به صورت یکجا از بین بروند . مثالی هم که برای این مورد بیان شد ارجحیت داشتن استفاده از دو هارد درایو 1 ترابایتی به جای استفاده از یک هارد درایو 2 ترابایتی بود که سبب می شد تا علاوه بر ذخیره بک آپ ها در هارد دیگر ، در صورت ایجاد مشکل برای یکی ، دیگری قادر به حفظ اطلاعات باشد .

با دانستن اهمیت استفاده ازچند هارد درایو در ساختار یک سرور اینک باید بدانیم که این بک آپ گیری های هوشمند ، هدایت ترافیک و انتقال سریع اطلاعات با کمک کارت های رید (RAID) انجام شده و این محصول با اتصال هاردهای مختلف به یکدیگر مقدمات ذخیره‌سازی اصولی ، یکپارچه و ایمن اطلاعات را فراهم کرده و همچنین به افزایش کارایی ، عملکرد و اطمینان این سامانه کمک می کند .

ماژول فیبر نوری

این ماژول به عنوان یکی از قطعات سرور hp که به افزایش سرعت انتقال اطلاعات کمک می کند ، در حقیقت وظیفه تبدیل سیگنال‌های دیجیتالی رابه پالس های نوری داشته و بدین ترتیب امکان ارسال اطلاعات را از طریق فیبرهای نوری تا ده ها کیلومتر دورتر فراهم می کند .

با وجود اینکه این مسافت با ابعاد یک سازمان ، اداره یا نهاد همخوانی نداشته و قطعاً از همه پتانسیل های آن استفاده نمی شود ، اما سرعت و کیفیت بالا در انتقال اطلاعات عواملی نیستند که بتوان به سادگی از کنار آن ها گذشت .

قطعات سرور hp

فاواجم

یکی از روش‌های شناسایی مجموعه‌ای با خروجی ایده آل توجه به رضایتنامه ها و حکم‌های حسن انجام کاریست که از کارفرمایان مختلف خود دریافت کرده اند .

 در همین رابطه مجموعه فاواجم با داشتن سابقه همکاری با ده ‌ها برند مطرح کشور در حوزه های مختلف و همچنین جلب رضایت همه آنان به خوبی ثابت کرده است که توانایی و امکانات طراحی و پیاده سازی یک شبکه را داشته و بواسطه انجام صفر تا صدی کار (از تأمین تجهیزات تا نصب و خدمات پس از فروش آن ) ، با هزینه ای مقرون بصرفه و در مدت زمانی کوتاه‌تر پروژه را به اتمام می رساند .

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص داکت کشی شبکه با شرکت فاواجم تماس حاصل فرمایید .

22848041 021