خرید سرور hp : در موارد متعددی این پرسش‌های بجا و صحیح هستند که ما را به مسیر درست هدایت می کنند!

در همین رابطه زمانی که قصد خرید سرور hp را داریم ، طرح این سوال که «قرار است با این وسیله چه کاری انجام دهیم؟ » یا «معیار برگزیدن یک سرور چیست؟» می تواند بسیاری از گزینه های پیش روی را حذف کرده و توجه ما را به گستره محدودتری از این محصولات جلب نماید .

 

خرید سرور hp

با عنایت به این پرسش ها باید گفت که این تعداد کاربران و حجم پردازش انجام پذیرفته توسط آن ها روی داده های دیجیتالیست که نوع ، ابعاد و میزان قدرت سرور مورد نظر رما را مشخص می کمد . بدیهیست که چنانچه در کسب و کار کوچک ما عده فراوانی مشغول به فعالیت نبوده یا میزان رایانشی که روی اطلاعات انجام می دهیم سنگین نمی باشد ، نیازمند سروری بزرگ و قدرتمند نیستیم و بالعکس !

خرید سرور hp

 

سرور‌های ProLiant ML

سرور‌ ProLiant ML اچ پی به عنوان یک Tower Server ، محصولی ایستاده است که به دلیل عدم نیازمندی به قرار گرفتن در یک رک ، مناسب استفاده در کسب و کارهاییست که کارفرما تمایل زیادی به هزینه کردن در این حوزه نداشته و یا به کلی نیازمند محصولی قدرتمند نیست !

در چه مواردی از خرید سرور hp – سرورهای ML – استفاده می شود ؟

 • زمانی که یک کارفرما قصد استفاده از سرور به جای چند کامپیوتر شخصی را دارد ،
 • پردازش کاربران در سطحی محدود مانند کار با برنامه های آفیس، حسابداری و وبگردی ساده باشد ،
 • این مجموعه نیازمند به اشتراک گذاری فایل های دیجیتالی باشد ،
 • کمینه کردن هزینه های برپایی شبکه در دستور کار کارفرما باشد ،
 • به دلیل تمایل به نگهداری ساده و آسان از تجهیزات سرور خود تمایلی به استفاده از رک ندارند و
 • مجموعه هایی که در مرحله رشد و توسعه کسب و کار خود قرار دارند

 از جمله اصلی‌ترین مشتریان این محصولات می باشند .

پیشتر گفتیم که با افزایش تعداد کاربران یا سنگین‌تر شدن حجم فعالیت های آن ها استفاده از سرورهایی قدرتمندتر اجتناب‌ناپذیر است ، با این حال عده ای به سراغ تقویت سرورهای سری ‌ProLiant ML خود رفته و با استفاده از دو پردازنده در مادربرد سرور خود و بهره مندی از رم یک ترابایتی این حالت از تمامی امکانات نرم‌افزارهای مجازی‌سازی ، امنیتی و مدیریتی استفاده می نمایند.

ناگفته نماند که این سرورها قابلیت سازگاری با کارت‌های گرافیکی و سایت تجهیزات سخت‌افزاری را داشته و می توانند به عنوان فضایی ایده‌آل برای انجام امور گرافیکی مورد استفاده قرار گیرند .

 

سرور‌های ProLiant DL

سرورهای DL به دلیل قرارگیری در ساختار یک رک به نمونه های رکمونت مشهور هستند . این محصولات بواسطه اینکه توانایی برقراری ارتباط با طیف گسترده تری از سرورها و نسل های آن را دارند علاوه بر اینکه کاربردهای بیشتری داشته ، عملاً مشهورترین نوع سرورها نیز می باشند .

اگرچه سرورهایی با این ساختار توسط مجموعه های گوناگونی طراحی و عرضه می شود ، اما می توان گفت که کمپانی hp ، به ویژه در سری‌های DL380 و DL 560 خود به طریقی نیازهای کاربران خود را مرتفع ساخته است که در مجموعه های بیشماری می توان رد این محصولات ۲ و ۴ پردازنده ای با ۲۴ الی ۹۶ اسلات رم قدرتمند را بیابیم .

خرید سرور hp

از مهمترین ویژگی های این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قرار دادن همه قدرت سرور در اختیار کاربران
 • امکان بهره‌مندی از قطعات سخت‌افزاری به منظور افزایش امنیت ، قدرت ذخیره‌سازی و توان
 • قابلیت به روز شدن با کمک تجهیزات نسل جدید
 • دارای قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های مایکروسافت و لینوکس
 • پرفروشترین سرورهای hp
 • مناسب اجرای نرم افزارهای مدیریتی ، نظارتی ، امنیتی و ذخیره‌سازی اطلاعات

 

سرور‌های ProLiant Blade

شاید نتوان ویژگی شاخصی را به سرورهای بلید یا تیغه ای افزود که در نمونه های DL وجود نداشته باشد ، با این حال تفاوت در شکل ظاهری این دو نوع سرور سبب شده است تا کاربرد کلی آن ها تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشد .

خرید سرور hp

با فرض اینکه هارد سرورها در سرورهای DL به صورت افقی در جای خود قرار می گیرند ، این محصولات در نمونه های Blade به صورت عمودی نصب شده این کار به کاهش فضای اشغال شده می انجامد ؛ عملی که سبب می شود تا با کم شدن فضای اشغال شده توسط سرورها و تجهیزات شبکه بتوان از اتاق سرور استفاده بهتری نمود .

 

سرورهای HPE Synergy

مهمترین ویژگی این نوع سرورها مدیریت شبکه به طریقی نرم افزاریست ، سازوکاری که در نسل های قبلی این محصولات ، حتی با وجود فناوری هایی از قبیل مجازی سازی ، پردازش ابری ، هوش مصنوعی و بهره مندی از سایر ویژگی های این سامانه به صورت سخت افزاری انجام می پذیرفت .

خرید سرور hp

علاوه بر ویژگی هایی که ذکر شد ، این نوع سرور قابلیت همخوانی با کنتاینرها ، ارتباطات بیسیم ، شبکه‌های پر سرعت ، استفاده از حجم بالای رم و حافظه SSD را داشته و می تواند تمامی سرور را به خدمت خود درآورد ، ویژگی هایی که می توان ادعا کرد در هیچ یک از نمونه های قبلی خرید سرور hp وجود ندارد .

از دیگر ویژگی های این سری از سرورهای hp می‌توان به ویژگی های زیر اشاره کرد :

 • ترکیب نمودن رم‌های پر ظرفیت
 • استفاده از پردازنده های چند هسته ای و خلق ماشین های مجازی
 • امکان تخصیص هوشمند منابع به هر کاربر و نرم افزار با قابلیت مدیریت API‌ که به کاهش نیاز به نیروی انسانی می‌انجامد و
 • بیشینه کردن کارایی و کارآمدی سرور در یک شبکه

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت فاواجم تماس حاصل فرمایید .

۲۲۸۴۸۰۴۱ ۰۲۱