sophos چیست : در این قسمت از مقالات به بررسی جامع و کامل در مورد اینکه sophos چیست و ویژگی های منحصر به فرد آن خواهیم پرداخت :

امروزه با توجه به گستردگی حمله های سایبری به شبکه های داخلی نیاز به استفاده از سیستم های یکپارچه امنیتی بیش از پیش حس می شود ، این سیستم ها عبارتند از next generation firewall , unified threat management ، در این حالت این اطمینان خاطر را برای تمام مدیران شبکه فراهم می نماید تا امنیت شبکه را به صورت حداکثری برای شبکه های خود فراهم نمایند ، سوفوس فایروالی می باشد که امنیت نقطه پایانی را با تکنولوژی که خود ابداع نموده به نام heartbeat فراهم می نماید و با استفاده از این تکنولوژی فایروال در زمان بسیار کوتاهی در صورت بروز هرگونه حمله متوجه می شود و پس از آن به صورت اتوماتیک هرگونه اقدامی که لازم باشد انجام می دهد.

sophos چیست

sophos چیست ، در سال ۱۹۸۵ شرکت سوفوس محصولات رمزنگاری و آنتی ویروس خود را با موفقیت شروع نمود به گونه ای که تاکنون افراد بسیار زیادی تاکنون از محصولات سوفوس استفاده می نمایند ، از جمله بزرگترین خدماتی که این شرکت بر عهده دارد ساده سازی و یکپارچه نمودن کلیه راهکارهایی است که در امنیت شبکه می بایست لحاظ نمود .
شرکت sophos امروزه با ارایه کلیه محصولات سخت افزاری و همچنین نرم افزاری مختلف ، ارتباطات ، رمزنگاری، امنیت شبکه،امنیت پست الکترونیک و امنیت دستگاه های همراه توانسته رضایت مطلوبی را از جانب کلیه مشتریان خود جلب نماید و همچنین این شرکت در زمینه utm ها موفقیت های بسیاری را جلب نموده است ، امروزه سوفوس ها به عنوان قوی ترین و قدرتمند ترین فایروال های در دنیا مطرح شده است ، از تجهیزات موجود در سوفوس ها به صورت سخت افزار ، نرم افزار و یا مجازی می توان استفاده نمود .
سخت افزار های utm sophos :
از اینگونه دستگاه ها و سخت افزار ها تحت قالب ابزارهایی برای امنیت و کارایی بالاتر برای امنیت شبکه مورد استفاده قرار می گیرد و اما مواردی که وجود دارد سیستم عامل های مستحکم می باشد که در سخت افزارهایی که مبتنی بر اینتل می باشند ارائه می گردد که همگی سیستم عامل ها به صورت یکپارچه در سخت افزار ها قرار گرفته است .
در شبکه هایی که تعداد n تا کاربر وجود دارد می توان با استفاده از یک واسط تحت web به راحتی امکانات امنیتی را ارائه نمود .
نرم افزار های sophos utm :
در این قسمت سوفوس مجموعه ای از امکانات امنیتی را به همراه یک سیستم عامل قدرتمند در قالب بسته نرم افزاری در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا امنیت نرم افزاری به صورت تمام و کمال در شبکه اجرا گردد .
بازم به ذکر است که این بسته نرم افزاری تمام امکانات سخت افزاری را نیز دارا می باشد و در این حالت جهت ایجاد انعطاف پذیری این نرم افزار ها به راحتی بر روی تمام سخت افزار ها می تواند قرار گیرد .
تجهیزات مجازی sophos :
نسخه مجازی که در utm sophos استفاده میگردد ، نرم افزاری می باشد که در محیط های vmware مورد استفاده قرار میگیرد ، ذکر این نکته در این قسمت حائز اهمیت می باشد که sophos جز اولین محصولات utm بوده اند که دارای گواهینامه vmware ready می باشد ، در ادامه به برخی از ویژگی های فایروال سوفوس پرداخته می شود :
۱) دارا بودن web application sophos
۲) از ایمیل های سازمان حفاظت می کند .
۳) از تمام نرم افزارهای شبکه محافظت می نماید .
۴) در صورت بروز حملات فیشینگ از آن جلوگیری می نماید .
۵) سوفوس ها جهت احراز هویت تمام کاربران شبکه با ad , ldap سازگار می باشند .
۶) تمام بدافزارها به راحتی با استفاده از سوفوس ها شناسایی می شوند .
۷) گزارش گیری های انجام شده از سوفوس ها بسیار قوی و دقیق می باشد .
۸) سوفوس از قابلیت های cloud پشتیبانی می نماید .
۹) سوفوس دارای دیتابیس سایت ها و همچنین طبقه بندی در آنها می باشد .
۱۰) در هر سازمانی هرگونه فیلتری که مد‌نظر باشد به صورت کامل اجرایی خواهد شد .
۱۱) تنظیمات vpn با استفاده از سوفوس ها به صورت کلاینت و سرور قابل پیاده سازی می باشد .
۱۳) با استفاده از سوفوس ها می توان امنیت حداکثری را در شبکه های بیسیم فراهم نمود .

قدرتمندی هر چه بیشتر سوفوس ها با استفاده از هوش مصنوعی :
با استفاده از فایروال xg با ادغام تکنولوژی یادگیری به همراه سند باکس sophos sandstorm توانست میزان تشخیص را به بهترین شکل ممکن که در آن از مخازن استفاده نشده ارایه دهد و از جمله فواید آنها در بدافزارهایی می باشد که غیر قابل شناسایی بوده و به سرعت می توانند حملات خود را اغاز نمایند .
نسل بعد از cloud sandbox , sophos sandstorm می باشد که همانطور که پیش از این نیز مطرح شد sophos sandstorm با sophos xg ادغام شده و بدون استفاده از هر گونه سخت افزار اضافی توانسته تشخیص موثرتری را ارائه دهد که جهت تجزیه و تحلیل عمیق یادگیری از آن بهره گرفته شده است .

مدیریت پهنای باند و مصرف اینترنت با استفاده از سوفوس :
۱) شبکه در این حالت بسیار منعطف شده و همچنین به ترافیک مبتنی بر کاربر نیز شکل دهی مطلوبی را ارائه می دهد .
۲) سهمیه های ترافیکی به کاربران جهت آپلود و دانلود و با کل ترافیک موجود در شبکه تنظیم می گردد .
۳) ویپ به صورت real time بهینه سازی می شود .
احراز هویت در سوفوس :
احراز هویت در شبکه یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در شبکه ها محسوب می گردد که نقش مهم و کلیدی در برقراری امنیت در شبکه بر عهده دارد ، در این حالت کاربران شناسایی می شوند و پس از آن می توانند به منابع مورد نیاز خود دسترسی داشته و در این حالت دسترسی کاربران به اینترنت براساس نیازها و قواعدی می باشد که در اینترنت تعریف شده است ، سیستمی که در احراز هویت سوفوس وجود دارد از روش های مختلفی استفاده می نماید که از جمله آنها می توان به احراز هویت نامحسوس ، احراز هویت پروکسی،احراز هویت از طریق نرم افزار یا وب اشاره نمود که اینگونه احراز هویت ها همگی در تمام پلتفرم ها وجود دارد .
در صورتی که نیازمند اخذ مشاوره در مورد sophos و ویژگی های ان می باشید می توانید با کارشناسان و متخصصان فاواجم تماس حاصل نمایید .