فروش mikrotik : می‌دانیم که تسریع در انتقال اطلاعات، نظارت بر جریان و افزایش امنیت آن‌ها، یکپارچگی در به اشتراک‌گذاری داده‌ها، صرفه‌جویی در زمان، بهینه‌سازی مصرف منابع (به ویژه منابع مالی)، درنوردیدن مرزهای فیزیکی و دسترسی به اطلاعات یک سرور خاص برای کاربران مجاز آن از هرکجای دنیا (بواسطه سامانه‌های ابری) از جمله مهمترین اهداف برپایی یک شبکه کامپیوتری می‌باشند .

در همین رابطه زمانی که به ساختار این شبکه‌ها و تجهیزاتی که مقدمات برپایی آن‌ها را فراهم می‌کنند نگاه می‌کنیم، با نام‌های تأمین‌کنندگان سرشناسی برخورد می‌کنیم که میکروتیک یکی از آن‌هاست . همانطور که در یادداشت‌های قبلی نظیر نمایندگی میکروتیک و فروش میکروتیک به آن اشاره شد، این مجموعه لتونیایی در عمر ۲۶ ساله خود به عنوان یکی از این سازندگان مطرح تجهیزات شبکه، به طراحی و تولید روتر، سوئیچ شبکه، فایروال و تجهیزات بی‌سیم پرداخته و بدین ترتیب مقدمات راه‌اندازی سامانه‌ای یکپارچه از سخت افزارهای دیجیتالی را فراهم آورده است .

با توجه به حساسیت بالای این محصولات و کاربردهایی که دارند، بدیهیست که استفاده از محصولات “های کپی”، تقلبی یا فاقد ضمانت می‌تواند تبعات فراوانی را به همراه داشته باشد؛ به همین منظور مجموعه فاواجم به عنوان شرکتی فعال در حوزه طراحی، پیاده سازی و مشاوره دیتا سنتر – شبکه، تأمین کننده تجهیزات و همچنین نمایندگی رسمی بسیاری از مجموعه‌های سرشناس خارجی فعال در این حوزه (مانند کیونپ) گستره فعالیتی خود را به فروش mikrotik نیز تعمیم داده و همینک آماده عرضه محصولات این کمپانی به متقاضیان ایرانیشان می‌باشد .

در همین رابطه از آنجایی که تاکنون به بررسی وجوه مختلف محصولات این نام تجاری و فروش mikrotik در کشور پرداخته‌ایم، در ادامه قصد داریم تا با ورود به حوزه‌ای دیگر از فعالیت‌های میکروتیک – یعنی تجهیزات اینترنت اشیاء – به وجه دیگری از خدمات فاواجم بپردازیم .

فروش mikrotik

IoT – اینترنت اشیاء میکروتیک

چنانچه به محیط پیرامون خود نگاه کنیم نمی‌توانیم این واقعیت را انکار نماییم که همه محصولات الکترونیکی اطرافیمان در سیر تحولی اساسی بسر برده و چنانچه همینک با تغییر ساختار به عصر جدید خود وارد نشده باشند، به زودی این روند را طی خواهند کرد .

در همین رابطه سامانه IoT (مخفف Internet of Things)، اینترنت اشیاء یا «چیزنت» به مفهومی گفته می‌شود که در آن اشیاء، موجودات و افراد پیرامونمان به اینترنت متصل شده، با کمک این فضای مجازی بین خود تعاملی به وجود آورده و بدین ترتیب انسان را قادر به کار کردن از راه دور با آن‌ها می‌کند. 

در اینترنت اشیاء نقش گوشی‌های هوشمند تلفن همراه و تبلت‌ها به شدت محسوس است، جایی که وسایل مذکور بواسطه برنامه یا اپلیکیشنی در موبایل کنترل شده و بدین ترتیب دستورالعمل‌های آتی خود را دریافت می‌کنند. اگرچه چندسالی هست که سنگ بنای «چیزنت» توسط مرکز تحقیقات مخابرات (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) در ایران زده شده است، اما پرواضح است که سال‌های زیادی تا پیاده‌سازی و استفاده گسترده از این سازوکار در کشورمان فاصله داریم .

کاربردهای IoT

با این حال شبکه، خانه‌، حمل و نقل و شهرهای هوشمند در کنار نیروگاه مجازی از جمله مهمترین زمینه‌هایی هستند که می‌توان نخست بارقه‌های استفاده از این سازوکار را در آن‌ها مشاهده کرد . به صورت مصداقی‌تر

– کاشت ایمپلنت نظارت بر عملکرد بدن در قلب،

– قرار دادن فرستنده‌های زیست تراشه در حیوانات مزرعه به منظور کنترل، موقعیت یابی و بررسی وضعیت جسمانشان،

– تولید و تکثیر حلزون‌های الکتریکی در آب‌های ساحلی با هدف حفاظت از محیط زیست،

– هدایت اتومبیل‌ها و سایر محصولات ترابری در سامانه حمل و نقل کشور و

– ساخت دستگاه‌های آنالیز DNA یا دستگاه‌های عملیات میدانی که در عملیات جستجو و نجات مصدومان به آتش نشانان کمک می‌کنند،

از جمله کاربردهای چیزنت و فروش mikrotik می‌باشد .

فروش mikrotik

اینترنت اشیاء میکروتیک

با عنایت به توضیحات فوق، محصولاتی که بتوانند بواسطه یک سخت افزار هوشمند (مثلاً موبایل) و از طریق اینترنت هدایت شوند، مستلزم قرارگیری تحت پوشش اینترنتی قوی و واسطه‌هایی هستند که بتوانند این دیتا را منتقل سازند .

به عنوان مثال به هنگام کنترل تجهیزات اتوماسیون خانگی مانند سامانه‌های روشنایی، تجهیزات گرمایشی، تهویه، لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و … چنانچه به روتری قدرتمند دسترسی نداشته باشیم شاید نتوانیم به خوبی IoT را پیاده کنیم . 

در همین رابطه مجموعه‌ای مانند میکروتیک با تخصیص بخشی از فعالیت‌های خود به این عرصه، با تولید محصولاتی که بی‌شک در سال‌های آینده بیشتر از آن‌ها خواهیم شنید در پی مهیاسازی پیشنیازهای مذکور و فروش mikrotik به مقداری بیشتر می‌باشد که در ادامه با برخی از این محصولات آشنا خواهیم شد . 

فروش mikrotik

نام محصول مشخصات محصول قیمت جهانی تصویر

Antenna kit for LoRa

دارای یک آنتن ۶٫۵ dBi Omni برای فرکانس‌های ۸۲۴ تا ۹۶۰ مگاهرتزی | دارای یک کابل SMA 1 متری به منظور اتصال سریع و آسان درصورت نیاز به پوشش شبکه اضافی. $۴۹

R11e-LR8

یک کارت Gateway مقرون بصرفه | متمرکز کننده جدید برای فناوری LoRa | مبتنی بر چیپ ست Semtech SX1301 | امکان اتصال با USB برای محصولاتی دارای  mPCIe | پشتیبانی از ۸ کانال | فعال در محدوده فرکانسی ۸۶۳ الی ۸۷۰ مگاهرتز $۸۹

R11e-LR9

دارای قابلیت‌هایی مشابه R11e-LR8، با این تفاوت که بواسطه محدوده فرکانسی ۹۰۲ تا ۹۲۸ مناسب استفاده در آمریکای شمالی و مرکزی، استرالیا، برزیل و بسیاری از کشورهای آسیایی می‌باشد . $۸۹

wAP LR8 kit

یک راه حل خارج جعبه برای استفاده از فناوری LoRa | حاوی یک بسته حمل و نقل UDP | یک اکسس پوینت بی سیم ضد آب | مناسب برای استفاده در فضای باز | دارای رابط WLAN 2.4 گیگاهرتزی و پورت اترنت | قابلیت ساپورت یک آنتن داخلی dBi 2 $۱۶۹

wAP LR9 kit

دارای قابلیت‌هایی مشابه wAP LR8 kit ، با این تفاوت که به جای ساپورت محدوده فرکانسی ۸۶۳-۸۷۰ MHz ، در محدوده ۹۰۲-۹۲۸ MHz فعالیت می‌کند . $۱۶۹

LtAP LR8 LTE kit

دارای یک اکسس پوینت پرقدرت ۲٫۴ گیگاهرتزی | وجود دو آنتن داخلی LTE به همراه دو اسلات miniPCIe (یکی برای مودم LTE و دیگری با کارت concentrator gateway card)| دارای ۳ گزینه تغذیه DC jack، PoE و automotive $۲۶۹

 

روترهای میکروتیک

در یک شبکه کامپیوتری پایانه‌های فراوانی با ماهیت‌های گوناگون حضور دارند که هریک از آن‌ها در پی دریافت یا ارسال یک یا چند داده به دیگری هستند . در همین رابطه ممکن است روش‌های متنوع و مسیرهای متعددی نیز برای انتقال این اطلاعت وجود داشته باشد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به کابل‌های مسی، فیبر نوری یا انتقال بی سیم اشاره کرد .

فروش mikrotik

با عنایت به این پیچیدگی و لزوم ارسال و دریافت سریع اطلاعات، به واسطه‌ای هوشمند نیاز داریم تا مدیریت این تبادلات را با استفاده از پروتکل‌های استاندارد و از پیش تعریف شده بر عهده بگیرد که این واسطه تجهیزی نیست جز روتر (Router) یا رهیاب! پس به طور خلاصه می‌توان گفت که این محصولات بسته‌های داده را در یک شبکه به سمت مقصدشان هدایت می‌کنند .

روترها بنا به نام برند یا شرکت سازنده خود دارای سیستم‌ عاملی هستند که در خصوص فروش mikrotik این محصول، پدیده مورد نظر RouterOS نام دارد؛ کاربرد این سیستم‌های عامل پشتیبانی از پروتکل‌های مختلف به منظور فعالیت نرم‌افزارهای فعال‌سازی بسته‌های داده می‌باشد .
در ادامه گفتنیست که این محصولات دارای دو لایه عملیاتی شاخص هستند که در لایه کنترلی مسیریاب‌ها با کمک جدول مسیریابی خود مشخص می‌کنند که هر بسته از کدام مسیر و با کدام رابط فیزیکی فرستاده شده و در لایه انتقالی این بسته‌ها بین رابط‌های ورودی و خروجی به نحوی که اطلاعات داخل آن‌ها با نوع شبکه متناسب است هدایت می‌شوند .

فروش mikrotik

فرق روتر با روتر برد ( روتر بورد ) چیست؟

می‌دانیم که برای گسیل کردن اطلاعات به صورت بی‌سیم نیازمند تبدیل آن‌ها از حالت صفر و یکی به امواج رادیویی هستیم . در همین رابطه ارسال این اطلاعات در گرو کارت وایرلسیست که این اطلاعات را به آنتن انتقال می‌دهد، کارتی شبیه یک مادربورد که برد الکترونیکی روی آن قرار گرفته است .

این محصول که روتر بورد نام دارد ، تجهیزی دارای چند پورت فست / گیگا اترنت به منظور وارد و خارج کردن داده‌ها، پردازنده، حافطه‌ای برای کش کردن، پروکسی و اسلات‌های کارت وایرلس بوده و بدین ترتیب امکان Send و Receive جدا از هم را فراهم می‌کند . در ادامه گفتنیست که وجود چند کارت وایرلس روی این قطعه سبب می‌شود تا بتوانیم به طور همزمان چند ۲٫۴ یا ۵ گیگاهرتزی را در هر دو فرکانس (یا مسیرهای مختلف) با چند آنتن برادکست دیتا داشته باشیم .

RouterBOARD یک بستر سخت افزاری از MikroTik است که مجموعه ای از روترهای سیستم عامل RouterOS را شامل می‌شود. تقریباً تمام مدل‌های روتربورد می توانند با استفاده از PoE تغذیه شده و در عین حال دارای یک رابط برای منبع تغذیه خارجی باشند.
نهایتاً باید گفت که هریک از این ماژول ها و اینترفیس هر روتربورد نیازمند یک سیستم عامل است که در فروش mikrotik این واسطه سیستم عاملی تحت لینوکس می‌باشد .

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت فاواجم تماس حاصل فرمایید .
۲۲۸۴۸۰۴۱ ۰۲۱