فروش سیسکو : زمانی که به تاریخچه نام‌های تجاری بزرگ نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها فعالیت‌های خود را از جایگاهی کوچک و محقر شروع کرده و با پیشرفت پله پله و نمایش شایستگی‌های خود، بعضاً با گذشت دهه‌ها به جایگاه فعلیشان رسیده‌اند .

در همین رابطه «آمازون» که فعالیت‌های خود را در سال ۱۹۹۴ به عنوان یک فروشگاه آفلاین کتاب آغاز کرد، امروز یکی از بزرگترین فروشگا‌های اینترنتی دنیاست؛ «فیسبوک» به عنوان واسطه‌ای که توسط چند دانشجوی دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۰۴ نوشته شده و قرار بود که تنها در اختیار دانشجویان همین مرکز تحصیلی قرار گیرد، در حال حاضر با داشتن قریب به ۲ میلیارد کاربر فعال بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا بوده یا به عنوان نمونه‌ای وطنی شرکتی مانند «میهن» که فعالیت‌های خود را پیش از انقلاب اسلامی در کارگاهی کوچک در اسلامشهر شروع کرده است، امروزه با تولید ده‌ها محصول تحت اسم ده‌ها برند دیگر در جمع برترین نام‌های تجاری ایرانی قرار دارد.

فروش سیسکو

این توضیحات از این بابت داده شد تا به این نکته برسیم که مجموعه‌ای مانند سیسکو سیستمز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مؤسسین آن نیز فعالیت خود را با تولید و عرضه یک  تک محصول آغاز کردند . در همین رابطه “لیونارد بوساک” و “سندی لرنر” که به عنوان متخصصین حوزه علوم کامپیوتری و کارمندان واحد IT دانشگاه استنفورد موفق شدند تا در اواسط دهه ۸۰ میلادی این شرکت را تأسیس نمایند، با طراحی و ساخت روترهای چند پروتکله سبب شدند تا پروتکل اینترنت IP که به تازگی به استانداردی معتبر تبدیل شده بود مورد استفاده عموم قرار گیرد، اقدامی که پایه گذار فروش سیسکو و تبدیل آن به با ارزش‌ترین شرکت دنیا در سال ۲۰۰۰ با ارزشی به مبلغ ۵۰۰ میلیارد دلار شد .

امروزه مجموعه مورد نظر ما تحت سه عنوان سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک به فروش سیسکو مشغول است .

محصولات سیسکو

همانطور که بدان اشاره شد، تولیدات این مجموعه با ساخت روترهای چند پروتکله آغاز شد که در ادامه به ساخت بیشتر سخت‌افزارهای کاربردی در حوزه شبکه و اینترنت ختم شد. در همین رابطه واسطه‌های انتقال اطلاعات مانند تجهیزات ارسال صوت و تصویری که در پایگاه‌های داده شرکت‌های بزرگ مخابراتی، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد از همین کمپانی هستند .

سیسکو قادر به ساخت تجهیزات شبکه‌ای بدون مرز از قبیل انواع روتر، سوئیچ سیسکو ، سیستم‌های امنیتی مانند فایروال، سیستم‌های بی‌سیم، و شتاب‌دهنده‌های شبکه گسترده بوده و در سالیان اخیر عزم خود را نیز برای تولید انبوه سرورهای کامپیوتری جذب کرده ، در نتیجه بی‌دلیل نیست که شعار “تغییر روش زندگی، کار، بازی و آموزش” را به عنوان چراغ راه و هدف خود برگزیده است .

فروش سیسکو

در ادامه معرفی محصولات آماده برای فروش سیسکو می‌توان به تجهیزات رسانه‌محور، سخت‌افزارهای دیتا بیس و مجازی سازی اشاره کرد . تجهیزات مجتمع سازی زیر ساخت ارتباطی، فروش سوئیچ سیسکو و سوئیچینگ در مراکز داده، شبکه‌های ذخیره‌کننده اطلاعات و ارتباطات از جمله IP NGN یا نسل بعد از جمله آخرین محصولات تولید شده تحت نظر سیسکو می‌باشد .

سیسکو و آموزش

زمانی که محصولاتی را برای نخستین بار ارائه می‌دهید، به فراخور میزان اهمیت، تنوع و پیچیدگی آن نیز ملزم به ارائه نکات آموزشی و تعلیم دادن افرادی که مایل به ورود به این عرصه هستند می‌باشید. با عنایت به این مطلب، مجموعه مورد نظرمان به منظور افزایش فروش سیسکو و همچنین بالا بردن بهره‌وری این محصولات بواسطه راه‌اندازی، عیب یابی و مصرف توسط کاربرانی بیشتر، سه دوره آموزشی CCNA ،CCNP و CCIE را به منظور تبیین و تشریح مباحث شبکه‌سازی در گروه‌های روتینگ و   سوییچینگ، امنیت شبکه، طراحی، تأمین کننده سرویس و شبکه‌های بی سیم برگزار می‌کند .

در ادامه گفتنیست که این افراد در گروه‌های ابتدایی، کاردانی، کارشناسی و حرفه‌ای آموزش دیده، چنانچه از زمان اخذ مدرکشان ۳ سال نگذشته باشد امکان ارتقاء آن را داشته و در غیر این صورت ملزم به گذراندن آزمون‌های آن از اول – تمدید مدرک کنونی – هستند .

فروش سیسکو

فروش سیسکو و فاواجم

شرکت داده پردازان فن آوری اطلاعات و ارتباطات جم با نام تجاری «فاواجم» ، مجموعه‌ای متشکل از متخصصین مجرب حوزه سخت افزارهای کامپیوتری و مدیران اجرایی و بازرگانیست که که با معطوف نمودن دانش، توجه و سرمایه خود در حوزه ICT، امروزه به عنوان یکی از سرشناس‌ترین مجموعه‌‌های طراحی و راه‌اندازی شبکه و همچنین پایگاه داده شناخته می‌شوند .

در همین رابطه فروش سیسکو نیز به عنوان یکی از همین زیرشاخه‌ها، بخشی از فعالیت‌های مجموعه روبروست که با ارائه سخت‌افزارهای کاربردی شبکه به متقاضیان امر همراه است .

چگونه به اصل بودن محصولات سیسکو پی ببریم ؟

زمانی که محصولی یا خدمتی باکیفیت با استقبال عمومی روبرو شده و از قِبَل آن سودی قابل توجه به حساب‌های شرکت مادر سرازیر می‌شود، باید انتظار نمونه‌های تقلبی که با هدف در اختیار گرفتن بخشی از این سود روانه بازار شده‌اند را داشت . در همین رابطه مجموعه سیسکو به عنوان یکی از پیشگامان حوزه IT و سخت‌افزارهای شبکه، با داشتن موقعیتی ممتاز در این زمینه دستخوش سوء استفاده تولیدکنندگان فراوانی قرار گرفته است که در صدد ارائه محصولات خود تحت لوای این برند سرشناس هستند .

با عنایت به این توضیحات چنانچه در پی خرید و فروش سیسکو هستید، لازم است تا حداقل به عنوان یک مصرف کننده از نشانه‌های اصالت این محصولات مطلع بوده و بدین ترتیب کالایی اصل خریداری نمایید .

آیا تنها اتکا به نشانه‌های ظاهری کافیست؟

گاهی در حوزه فروش سیسکو این سوال مطرح می‌شود که آیا تنها توجه به ویژگی‌های ظاهری یک کالا کافی بوده و می‌توان با بررسی آن‌ها به اصل بودن این محصول پی برد یا خیر! به طور کلی پاسخ منفیست، چرا که افراد و مجموعه‌های کپی کننده، به خوبی همه زوایا و خفایای محصول را بررسی کرده و سپس آن را بازتولید می‌نمایند و در صورت وجود اشتباه نیز در مراحل بعدی آن را برطرف می‌نمایند، پس به طور مستمر در حال بهبود ظاهر محصولات خود و نزدیک نمودن آن به شکل اصلیش هستند .

 در تکمیل این ادعا تنها کافیست تا به این مطلب بیاندیشیم که محصولات تقلبی آنچنان با نمونه‌های اصل درآمیخته‌اند که طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰، وزارت دفاع آمریکا به عنوان یک نهاد رسمی و ساختارمند در کشوری که مهد طراحی و تولید اینگونه سخت‌افزارها و ایضاً Copy Right است، خود با محصولات تقلبی تجهیز شده و نمونه‌های غیراصل به آن‌ها داده شده بوده است .

در نتیجه نمی‌توان گفت که به صرف اینکه ظاهر یک محصول شبیه نمونه‌های اورجینال آن است، پس حتماً این محصول اصالت دارد ، اما باز هم توجه به این ویژگی‌ها تا حدی محصولاتی درجه ۲ و ۳ را از دایره انتخاب‌هایمان خارج کرده و شانس خرید محصولی اصل را افزایش می‌دهد . در همین رابطه شرکت‌های سازنده نیز راهکارهایی غیرقابل تقلید برای اثبات اصل بودن محصولات خود تعریف کرده‌اند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت .

نشانه‌های اصالت کالا در فروش سیسکو

  • بسته بندی خاص

بسته کارتنی این محصولات مقوایی پررنگ بوده، روی آن لوگوی جدید سیسکو حک شده و دو برچسب که یکی معرف ویژگی و سریال نامبر محصول و دیگری بارکد و نام آن است درج شده است . اگرچه کپی‌برداری از هیچ یک از این پدیده‌ها دشوار نیست، اما با کنار هم قرار دادن آن‌ها به وضوح می‌توان کیفیت پایین‌تر نمونه‌های تقلبی را دید .

  • شماره سریال

عدم همخوانی شماره سریال‌های به ثبت رسیده در سامانه فروش سیسکو به ما در یافتن ماهیت این اثر کمک می‌کند، اما به دلیل اینکه ممکن است این اطلاعات نیز به سرقت رفته و درست باشند همیشه به جوابی درست منتهی نمی‌شوند . با این حال به دلیل اینکه این محصولات (حتی نمونه‌های اصل) عموماً در چین ساخته و به سراسر دنیا فرستاده می‌شوند، قوانین گمرکی اجازه تغییر نام کشورها و دستکاری این اطلاعات را به افراد و مجموعه‌های مختلف نمی‌دهد .

  • هولوگرام

وجود هولوگرامی با کیفیت و دارای عمق بر روی محصولات این مجموعه می‌تواند صحه‌ای بر اصالت آن‌ها بگذارد .

  • علائم ظاهری

گاهی یک قطعه دارای آنچنان ظرافتیست که بدان توجه نشده یا از روشی گران‌قیمت و دشوار ساخته می‌شود که الگوبرداری دقیق از آن برای متقلبین امکان‌پذیر یا بصرفه نیست؛ به همین دلیل می‌توان بسادگی آن‌ها را شناسایی کرد .

از مهمترین این علائم در محصولات سیسکو می‌توان به حک شدن شماره سریال بر روی لبه فلزی کارت‌ها، وجود پیچ‌های سر تخت (به جای سر گرد)، حک شدن نام bell یا STEWARD داخل شیار پورت‌های شبکه، عدم تقارت نگه‌دارنده‌های کنداکتور در این محصولات، ادامه داشتن بارکد تا لبه لیبل مربوطه، قلع یا نقره اندود بودن پایه‌های بلااستفاده و … اشاره کرد .

 

در پایان گفتنیست که چنانچه در خصوص فروش سیسکو (قیمت روز) و موجودی محصولات این مجموعه سوالی داشتید، همکاران بنده آماده پاسخگویی به شما می‌باشند!

۲۲۸۴۸۰۴۱ ۰۲۱