در این قسمت از مقالات به بررسی جامع و کامل در مورد سوئیچ poe cisco پرداخته می شود و اینکه انواع سوئیچ poe cisco شامل چه مواردی می شود :

سوئیچ poe cisco

پیش از هر مبحثی ابتدا می بایست اطلاعات جامعی را در مورد سوئیچ poe سیسکو خدمتتان عرض نماییم :
از این سویچ در مواقعی استفاده می شود که نیازمند اتصال به تجهیزاتی با فناوری poe وجود داشته باشد ، در واقع تجهیزات مجهز به فناوری poe می بایست با استفاده از این سوئیچ به یکدیگر متصل شوند ، از این تجهیزات می توان به ای پی فون ، دوربین تحت شبکه،آنتن وایرلس اشاره نمود .
امروزه با استفاده از پیشرفت و استفاده روزافزون از شبکه ها و همچنین هوشمند سازی مکان های مختلف شاهد استفاده از تجهیزاتی می باشیم که جهت هوشمند سازی مکان های مختلف استفاده می شود ، در این میان می توان به تجهیزاتی مانند ip phone ها و شبکه ها اشاره نمود ، این تجهیزات جهت اجرا شدن نیازمند آداپتور هایی می باشد که انرژی برق را جهت کارایی تامین می نماید که در واقع این انرژی از پریز و سیم کشی برقی که در نزدیکی آنها است تامین می گردد .
پس از مدتی شرکت سیسکو جهت تامین برق و رفع نیاز و حذف کابل کشی ساختمان ، از تجهیزاتی استفاده نمودند که این انرژی مورد نیاز در واقع از طریق بستر شبکه و با استفاده از نسل جدید سوئیچ ها به نام سوئیچ poe تامین می گردید و اما جهت آشنایی بیشتر می بایست روند کارایی کابل های شبکه را در نظر بگیرید .

کابل های شبکه به چه صورتی اطلاعات را ارسال می نمایند ؟
کابل های شبکه دارای انواع متفاوتی از جمله cat 5 و یا cat 6 می باشد که انها کاملا به جنس و متریالی که در کابل به کار رفته بستگی دارند ، کابل های شبکه از ۸ رشته سیم تشکیل شده است که در واقع به صورت ۴ زوج در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که تمام این ۴ زوج وظایف خاصی را برعهده دارند ، دو زوج مسئول انتقال دیتا می باشند و دو زوج دیگر مسئولیت اتصال به سوئیچ های poe را جهت انتقال برق را برعهده دارند .
ولتاژ سوئیچ poe سیسکو‌:
در سوییچ های سیسکو از ولتاژ ۴۸۷ ولت جهت poe استفاده می شود ، البته در نظر گرفتن این نکته بسیار مهم می باشد که برخی از تجهیزات با این ولتاژ آسیب دیده و سبب سوختن وسیله می گردد و جهت رفع این مشکل شرکت سیسکو از ولتاژ پله ای استفاده می نماید که در این حالت از ولتاژ ۱۲ ولت تا ۴۸ ولت استفاده می شود و در این حالت ولتاژی که با دستگاه متناسب باشد در اختیار آن قرار خواهد گرفت .
تعداد پورت های poe :
شرکت سیسکو سوئیچ های poe را در چند مدل ارائه می دهد که بسته به نیازی که کاربران دارند می توانند از انواع متفاوتی از مدل های انها استفاده نمایند در برخی مواقع سوئیچ های سیسکو دارای پورت فیبر نیز می باشند که در این حالت یا به صورت combo و یا به صورت تکی می توان از آنها استفاده نمود ، به جز مسئله پورت ها می بایست به کارکرد در لایه های مختلف نیز اشاره نمود که از جمله موضوع های جدی در انتخاب انواع سوئیچ poe سیسکو می باشد ، پورت ها در سوئیچ سیسکو شامل سه دسته ۸ پورت می باشد مه به صورت ۲۴ پورت و ۴۸ پورت می باشد که در این حالت تعداد پورت های فیبر و uplink به صورت مجزا می باشد .
انواع سوئیچ سیسکو poe :
انواع سوییچ های سیسکو ۲۴poe پورت به موارد ذیل تقسیم می گردد :
۱) مدل ws-c2960-24pc-l :
این سوئیچ دارای ۲۴ پورت با سرعت ۱۰/۱۰۰ mbps و همچنین ۲ آپلینک فیبر و اترنت combo می باشد .
۲) مدل ws-c2960s-24ps-l :
این سوییچ که در سری s می باشد و قابلیت poe در آن وجود دارد ، سرعت گیگ و ۴ اسلات آپلینک sfp و همچنین اینکه در این مدل قابلیت poe+ نیز وجود دارد .
۳) مدل catalyst 2960x-24ps-l :
این مدل سوییچ نیز از جمله سری x سوئیچ سیسکو poe می باشد ، پورت های موجود در ان با سرعت ۱۰۰۰ و ۴ اسلات آپلینک وجود دارد .
۴) مدل ws-c3750-24ps-s :
این سوئیچ در لایه ۳ سری ۳۷۵۰ وجود دارد ، ۲۴ پورت ۱۰/۱۰۰ و همچنین دو اسلات آپلینک sfp وجود دارد .
۵) مدل ws-c3750g-24ps-s :
این سوئیچ در لایه ۳ سری ۳۷۵۰ و ۴ عدد اسلات sfp آپلینک وجود دارد .
۶) مدل ws-c3750x-24p-s :
این مدل از سوئیچ poe سری ۳۷۵۰x می باشد که دارای ۲۴ پورت ۱۰۰۰ آپلینک ماژولار که از نوع c3kx می باشد .
۷) مدل ws-c3750x-24p-l :
این سوییچ از سری x در لایه ۳ می باشد و آپلینک ماژولار از نوع c3kx می باشد .
در ادامه به بررسی برخی از مدل های سوئیچ cisco poe پرداخته می شود :
الف) سوییچ ۱۰ گیگ سیسکو مدل ws-c3750e-48pd-sf :

تعداد پورت های موجود در این مدل سوئیچ ۴۸ پورت می باشد و اینکه قابلیت poe نیز دارد و تعداد اپ لینک نیز دو عدد میباشد ، لایه عملکرد در این نوع سوییچ لایه ۳ می باشد ، در زمینه شبکه های کامپیوتری از جمله مواردی که بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد سوئیچ ها می باشد ، سوییچ ها نقش بسیار مهمی در مدیریت و اتصال تجهیزات مختلف موجود در شبکه بر عهده دارند که سوییچ سیسکو از جمله تجهیزات بسیار مهم در این زمینه محسوب می گردد ، قابلیت برنامه ریزی و مدیریت در این سوییچ وجود دارد ، تعداد آپلینک موجود در این سوییچ ۲ عدد می باشد ، قابلیت stack و poe در این مدل سوییچ وجود دارد ، توان poe ۸۰۰ وات در این سوییچ وجود دارد .
ب) سوئیچ سیسکو c9200-24p-a :
این سوئیچ دارای ۲۴ پورت می باشد و همچنین قابلیت poe در آن وجود دارد و همچنین آپلینک ماژولار نیز در آن وجود دارد ،این سوییچ از خانواده catalyst 9200 می باشد که دارای ویژگی ها و عملکرد های متفاوتی برای شبکه های متوسط و کوچک و یا حتی توسعه یافته می باشد .

در صورتی که نیازمند اخذ مشاوره در مورد سوئیچ poe cisco می باشید می توانید با کارشناسان و متخصصان فاواجم تماس حاصل نمایید .