خرید mikrotik : زمانی که در خصوص طراحی و پیاده‌سازی شبکه، تأمین تجهیزات آن، پیاده سازی دیتاسنتر و به طور کلی ICT سخن می‌گوییم با نام‌ها و اسامی مختلفی از برندهای سرشناس این حوزه روبرو می‌شویم که شاید نامشان برای عموم مردن آشنا نباشد، اما کافیست تا اندکی تجربه حضور در این محافل را داشته باشید تا به عمق کاربرد، بازدهی بالا و گسترده خدماتی که ارائه می‌دهند واقف باشید .

میکروتیک به عنوان یکی از همین نام‌های تجاری، مجموعه‌ای لتونیاییست که قریب به ۲۵ سال در حوزه تولید و عرضه روترها و سیستم‌های بی‌سیم فعال می‌باشد . اگرچه امروزه این کمپانی نام‌های سرشناس دیگری را در رقابت با خود دیده و در پی تسخیر بخش بیشتری از بازار است، اما شاید بتوان در حال حاضر سیستم ‌عامل این مجموعه را به عنوان هسته‌یابی که بر مبنای لینوکس ساخته شده است را در نوع خود بی‌نظیر بدانیم .

به زعم برخی این محصول که به صورت پکیج‌های نرم افزاری و سخت افزاری قابل خریداری بوده و بر روی رایانه‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد بهترین گزینه خرید mikrotik می‌باشد، اما این مجموعه دارای محصولات دیگری نیز می‌باشد که هریک به نوبه خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارند .
در همین رابطه قصد داریم تا در ادامه به ارائه توضیح مختصری در خصوص روتر و سویچ میکروتیک بپردازیم :

خرید mikrotik

روتر میکروتیک

روتر (Router) که آن را با نام مسیریاب یا رهیاب هم می‌شناسیم، سخت افزاری کاربردی در برپایی یک شبکه کامپیوتریست که وظیفه هدایت بسته‌های داده را به مقصدی مشخص بر عهده دارد . در همین رابطه فرض کنید اطلاعاتی را برای یکی از شرکت‌های همکار خود به صورت اینترنتی ارسال نموده‌اید .

با توجه به اینکه در این مجموعه ده‌ها نفر پای سیستم‌های خود مشغول به کار بوده و جملگی بواسطه IP مشترکی به اینترنت وصل هستند، چگونه می‌توانید از رسیدن این داده‌ها به فرد مورد نظر اطمینان حاصل کنید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این روترها هستند که به این بی‌نظمی احتمالی سر و سامان داده و سبب می‌شوند تا با تعریف آدرسی منحصر بفرد برای هر سخت افزار حاضر در شبکه، صندوق‌های پستی مجازی آنان با یکدیگر اشتباه گرفته نشود .

خرید mikrotik

مطالبق مثال محبوبی که معمولاً برای کاربرد روترها و خرید mikrotik به کار می‌رود، چنانچه اطلاعات بایونری را مرسوله‌‌ای پستی تصور کنیم، هر IP بمثابه نشانی گیرنده (یا فرستنده) تا کوچه مورد نظر بوده و کدی که روتر به آن اختصاص می‌دهد، پلاک آدرس مورد نظر را مشخص می‌کند؛ پس وظیفه روترها مسیریابی جهت اتصال دو یا چند شبکه محلی به هم یا اتصال چندین خط شبکه بزرگ به یکدیگر می‌باشد .

با عنایت به این توضیحات می‌توان از روترهای Hex Router، RB2011 ، RB3011، RB4011 ، RB1100، CCR1009، CCR1016، CCR1072 و CCR1036 به عنوان سرشناس‌ترین روترهای میکروتیک نام برد .

سوئیچ میکروتیک

با در نظر گرفتن مجموعه رایانه‌ها و دیگر سخت افزارهای کامپیوتری که توانایی تبادل اطلاعات در یک شبکه را دارند، زمانی که می‌خواهیم بین عوامل فوق داده‌ای را انتقال دهیم ممکن است به دلیل ارسال همزمان داده‌ها و تأثیراتی که روی یکدیگر می‌گذارند، این اطلاعات از بین رفته یا با سرعت کمتری به مقصد برسند .

از این روی به درگاهی نیاز داریم تا با نظم و ترتیب بخشیدن به این تبادلات، علاوه بر تضمین امنیت آن‌ها، به تسریع سرعت جابجاییشان نیز کمک کنند .
اگرچه ممکن است این وظیفه تا حدوی از عهده هاب‌های گوناگون نیز بربیاید، اما فراموش نکنید که سوئیچ‌ها قابلیت برنامه‌ریزی داشته و به طور مثال می‌توانند اطلاعاتی با اولویت بیشتر را در اسرع وقت انتقال دهند ، پس می توان یک سوئیچ میکروتیک رو هابی هوشمند و پربازده‌تر نامید .

در ادامه لازم به ذکر است که چنانچه خرید mikrotik را دارید، سوئیچ‌های این نام تجاری دارای ابعاد و ساختار متفاوتی بوده که سبب می‌شود تا بتوان از آن‌ها بر روی میز، قفسه و رک‌مونت استفاده کرد . از نکات جالب در خصوص سوئیچ‌های میکروتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:• امکان استفاده از سوئیچ‌های لایه سه میکروتک به عنوان روتر وجود دارد .

• برخی از مدل‌های سوئیچ ابری میکروتیک که از زیر مجموعه‌های Router OS به حساب می‌آیند، ترکیبی از سوئیچ‌های لایه ۳ و روتر برد بوده که می‌توانند همه ویژگی‌های سوئیچینگ و روتینگ در فضای SOHO را به منصه ظهور بگذارند .

• با تجسس در میان سوئیچ‌های این مجموعه به منظور خرید mikrotik به نمونه‌هایی برمی‌خوریم که امکانات اعمال فیلتر MAC را داشته و با امکان مدیریت Port Forwarding و احتساب برخی تنظیمات در IP قادر به مدیریت پهنای باند می‌باشد .

برای خرید mikrotik ، سوئیچ‎های netPower، CRS3xx، CRS2xx، CRS1xx، FiberPower و RB260 از جمله اصلی ترین گزینه‌های پیش پای خریداران این محصولات خواهند بود .

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت فاواجم تماس حاصل فرمایید .

۲۲۸۴۸۰۴۱ ۰۲۱