خرید سیسکو : در سالیان نچندان دور، زمانی که گوشی‌های تلفن همراه و زیرساخت‌های استفاده گسترده از موبایل تازه وارد ایران شده بود، در کنار نام‌های گمنامی که در آن ایام به گوش می‌خورد، این برند نوکیا بود که بازار این محصولات را در اختیار خود گرفته و تا سال‌ها آن را تحت سلطه خود نگه داشت!

از این دوران خوب به یاد داریم که چنانچه به دست افراد مختلف نگاه می‌کردیم، درصد زیادی از تلفن‌های همراه آنان محصولی از این کمپانی سرشناس بوده و این محصولات به نوعی به نمادی برای موبایل‌های با کیفیت تبدیل شده بودند؛ حال اینکه دیری نپایید که این سلطنت از بین رفته و یکی از قدیمی و بزرگترین سازنده‌های این محصولات به حاشیه رانده شد .

خرید سیسکو

× مشاهده تصویر با کیفیت بالا ×

اگرچه عده‌ای دلایلی نظیر ادغام یا همکاری‌های بی مورد یا تصمیمات اشتباه مدیریتی را دلیل این افت محسوس می‌دانند، اما بی‌تردید این مشکلات در عدم به روز بودن محصولات این مجموعه متبلور می‌شود . به بیانی دیگر زمانی که تکنولوژی به کار رفته در این محصولات از متوسط امکانات و فناوری کالاهایی مشابه پایین‌تر است، بدیهیست که مشتریان بالقوه از آن‌ها روی گردان شده و زمینه فعالیت و فروش برای شرکت‌های دیگر فراهم می‌شود .

در همین رابطه زمانی که سیستم عاملی چون اندروید در حال توسعه بوده و به محبوبیتی چشمگیر می‌رسید، محصولات نوکیا با داشتن ویندوز فون (ماحصل همکاری با مایکروسافت) و سطح امکاناتی کمتر، از این رقابت جای مانده و تا به امروز نیز نتوانسته‌اند است جایگاه خود را باز پس گیرد. این در حالیست که شاید اگر در همان اوج، واحد تحقیق و توسعه این مجموعه با گستردگی و عمق بیشتری کار می‌کرد، این مجموعه کماکان در حال رقابتی نزدیک با مدعیان آمریکایی، ژاپنی، چینی و کره‌ای این حوزه بود .

خرید سیسکو

تجهیزات نسل جدید

با توجه به این توضیحات (و مثال‌های متعددی که می‌توان برای آن آورد)، مجموعه های فراوانی در حوزه فعالیتی خود دریافتند که برای بقا و رقابت نیازمند به‌روز بودن و قدم برداشتن پیش از تکنولوژی روز دنیا هستند . در حوزه ارتباطات نیز از یک سو به دلیل عدم پاسخگویی سطح فناوری فعلی و از سویی دیگر وجود امکانات و پیش‌نیازهای لازم برای بهبود ساختار تجهیزات فعلی سبب شده است تا مجموعه های فعال در این زمینه (از جمله سیسکو) نیز در پی طراحی نرم‌افزار و ساخت سخت‌افزارهایی باشند که در خور نیازهای آتی مشتریانشان می‌باشد .

استفاده از تجهیزات پیشرفته که حتی در نامگذاریشان نیز به این نکته توجه و اشاره مستقیم شده ‌است (یعنی Next Generation)، در حوزه تأمین امنیت شبکه و فضای سایبری از اهمیت زیادی برخوردارند که در ادامه بواسطه خرید سیسکو بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت .

خرید سیسکو

نسل بعدی لایه‌های دفاعی با خرید سیسکو

در همین رابطه مجموعه سیسکو نیز بنا به میزان توانایی و سهمی که از بازار فایروال‌های فیزیکی دارد، در این کارزار آرام ننشته و با ارائه محصولات نسل بعد خود گامی بلند و موثر در راستای محدود کردن حملات سایبری و تهدیدات موجود در شبکه‌های تجاری و سازمانی برداشته است .

زمانی که در خصوص یک محصول یا فناوری جدید صحبت می‌کنیم، بی تردید نخستین سوالاتی که پیش می‌آید مبنی بر این است که این پدیده چه مشکلاتی را نسبت به  نمونه‌های قبلی خود حل کرده یا چه برتری‌هایی در مقایسه با آن‌ها دارد !

در همین رابطه قصد داریم تا در ادامه بررسی روند خرید سیسکو Next Generation به بررسی مزایا و ویژگی‌های این محصولات بپردازیم :

  • قدرت مشاهده بالا

یکی از مقدمات فراهم آوردن محیطی ایمن (چه در فضای مجازی و چه واقعیت) تقویت و افزایش قدرت دید، مشاهده و بازرسیست؛ به طوریکه که هرچه این قدرت و توانایی بیشتر شود، درصد وقوع اتفاقی ناخوشایند کاهش می‌یابد .

در همین رابطه سامانه‌های نسل بعد سیسکو با کمک Firepower Management Center این امکان را به وجود می‌آورند تا همه داده‌های عبوری را دیده و همه گزاره‌هایی که در محیط‌های نرم افزاری، حساب‌های کاربری، مسیر انتقال اطلاعات و فایل‌ها، سند باکسینگ، سیستم عامل تجهیزات و سایر داده‌های آسیب‌پذیر به وقوع می‌پیوندند را بازرسی کنیم . در ادامه گفتنیست که در کنار این رصد مستمر، خود تجهیزات مذکور امکان بهینه سازی قوانین ایمنی را نیز دارند .

  • افزایش کارایی و تأثیر

در پلتفرم NGIP یا سیستم تشخیص نفوذ نسل بعدی سیسکو، همه سیگنچرها و قوانین پس از دو ساعت دریافت و به‌روزرسانی می‌شوند که این امر سبب می‌شود تا ساختار ایمنی در این شبکه پدید آید. در همین رابطه گروه Talos به عنوان زیرمجموعه‌ای از سوئیچ سیسکو که وظیفه مدیریت و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای را بر عهده دارد، تهدیدات شناسایی شده را به صورت بی وقفه به ساختار ایمنی شبکه های تجاری و سازمانی انتقال داده و آن‌ها را به روز رسانی می‌کنند .

خرید سیسکو

  • هزینه های عملیاتی

می‌دانیم که بروز مشکلاتی که ریشه در حملات سایبری دارند به نتایجی هزینه‌زا و زیان‌بار ختم می‌شوند، در همین رابطه NGIPS بواسطه افزایش کارآمدی سامانه‌های دفاعی، علاوه بر کاهش بار کاری کارشناسان، تهدیدات موجود روی شبکه را کاهش داده و بدین ترتیب به کاهش هزینه‌ها می‌پردازد .

در ادامه گفتنیست که این سامانه تهدیدات را اولویت‌بندی کرده ، پیشنهاداتی را برای بهینه‌تر شدن سازوکار آن ارائه می‌دهد، کارشناسان را از کیفیت اجرای قوانین آگاه کرده و رخدادهای پیش آمده را براساس تجهیزات موجود و زمان ریشه‌یابی می‌کند که این عوامل نیز در بهبود شرایط مذکور بی‌تأثیر نمی‌باشند .

  • بازدهی بالا

به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های Firepower سیسکو می‌توان به توان عملیاتی بالا، مقیاس پذیری و افزونه‌پذیری آن اشاره کرد که سبب می‌شوند تا جریان ترافیکی اطلاعات در زمانی بسیار اندک پردازش شوند .

خرید سیسکو

مهمترین عوامل در انتخاب یک سرور کدامند؟

زمانی که قصد خرید محصولی مانند تلویزیون یا گوشی تلفن همراه را داریم، با وجود اینکه این محصولات در صد‌ها مدل مختلف طراحی و عرضه می‌شوند و می‌توان به وضوح تفاوت میان آن‌ها را بازگو کرد، اما به طور کلی همه آن‌ها کارهایی مشابه اما با کیفیت‌های مختلف انجام داده و از آن مهمتر بسادگی راه‌اندازی می‌شوند .

این در حالیست که در محصولاتی مانند سوئیچ‌های شبکه، با وجود اینکه این تنوع (در برند یا نوع محصولات) بسیار کمتر می‌باشد، اما انتخاب بسیار دشوارتر است . دلیل این دشواری نیز عدم راه‌اندازی و استفاده ساده از این محصولات می‌باشد .

به قولی دیگر سوئیچ‌ها بر خلاف لوازم برقی مذکور اینچنین عمل نمی‌کنند که با اتصالشان به پریز برق روشن شده و کار خود را آغاز کنند؛ بلکه به دلیل درگیری با قطعات و تجهیزات دیگر و به منظور حصول بازدهی حداکثری باید دقیقاً از نوع خاصی بوده و پیش از استفاده با متد مشخصی تنظیم شوند .

فاکتورهای مهم

در خرید سیسکو و به هنگام انتخاب سرورهای این مجموعه لازم است تا در بدو امر فضای مورد نیاز سرور محاسبه شده، به طریقه پیاده‌سازی و نصب آن توجه شود و با عنایت به نوع مدیریتی که مناسب کسب و کار ماست خریداری گردد.

پرواضح است که این سامانه نیاز به سیستم خنک‌کننده و پاوری قدرتمند دارد، در نتیجه بی‌توجهی به آن‌ها می‌تواند در میان‌ مدت به ورود خسارت به تجهیزات سرور منتهی شود، پس انتخاب درست آن‌ها را نباید فراموش کنیم!

سرورها به ارتباطاتی سفارشی (به طور مشخص کابل‌کشی اختصاصی) نیازمندند، فلذا نباید از لزوم برپایی آن‌ها غافل شد و در نهایت باید بدانیم که برپایی این سامانه در کنار هزینه‌های خرید در بردارنده مخارج نگهداری می‌باشد، در نتیجه اینکه با هدف صرفه جویی در هزینه‌های راه‌اندازی سرور نباید از محصولاتی استفاده کرد که خرج نت (نگهداری و تعمیرات) زیادی داشته باشند .

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت فاواجم تماس حاصل فرمایید .

۲۲۸۴۸۰۴۱ ۰۲۱