۰۲۱-۲۲ ۸۴ ۸۰ ۴۱ info@favajam.com

فروش QNAP : در بسیاری از اموری که عامه مردم به صورت تخصصی و تنگاتنگ با آن ارتباط ندارند ، گاه نام هایی مطرح می شود که با وجود عدم آوازه فراوان یا تداعی کردن محصولی خاص در پیشگاه اکثریت مردم جامعه ، نزد متخصصین رشته های مربوط به آن بسیار محبوب و معروف بوده و در حوزه کاری خود حرف های فراوانی برای زدن دارند . به عنوان مثال در خرید یک تلوزیون ، با عنایت به اینکه برندهای مطرح این شاخه از لوازم خانگی را همگان می شناسند ، گمنامی برندی با محصولات خوب و مرغوب دور از ذهن است (محصولات خوب و مرغوب مطرح بوده و محصولات بی کیفیت را افراد زیادی نخریده و نمی شناسند ) ، این در حالیست که در زمینه هایی خاص مانند مارک تجهیزات و البسه ورزش های کم طرفدارتر ، ماشین آلاتی صنعتی که قشر خاصی از مردم مشتری آن هستند یا سخت افزارهای آزمایشگاهی که شاید فردی در طول زندگی خود آن ها را یکبار هم از نزدیک نبیند ، برندهایی وجود دارند که در میان طرفداران و متقاضیان خود سرآمد بوده ، اما نزد بیشتر افراد یک جامعه شناخته شده نباشند .

این توضیحات از این روی بیان شد که بگوییم در حوزه سخت افزارهای مربوط به شبکه ، اشتراک گذاری فایل به صورت تخصصی ، سخت افزارهای نظارت تصویری ، ارتباطات پیامی ، مجازی سازی و مدیریت حافظه هم به عنوان مبحثی که شاید تنها قشر خاصی از جامعه در پی برپایی و استفاده از آن هستند نیز برندهایی وجود دارند که اگرچه شاید برای بسیاری از مردم ناشناخته هستند ، اما بی تردید برای اهل فن شناخته شده بوده و کیفیتشان توسط این افراد تأئید و تصدیق می شود .

QNAP به عنوان یکی از این نام های تجاری ، مجموعه ای تایوانیست که محصولاتش نه برای پروژه های بزرگ و وسیع ، بلکه برای رفع نیازهای درون سازمانی ، شرکت های کوچک و کاربری های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد . QNAP که کوتاه شده عبارت Quality Network Appliance Provider و به معنای ” ارائه گر تجهیزات مرغوب شبکه  ” می باشد ، قدم گذاشتن در این راه را حتی در تار و پود و ریشه خود جای داده و با تولید محصولاتی تخصصی جلوه ای قابل توجه به عبارت فروش QNAP بخشیده است .

با بررسی لیست محصولات قابل فروش QNAP به پدیده هایی برمی خوریم که هر متخصص حوزه شبکه را به همکاری با این عضو سامانه های هوشمند اینتل ترغیب می کند . انواع NAS (Network Attached Storage) یا ذخیره کننده های تحت شبکه که خود به سه زیر شاخه SOHO برای مصارف خانگی و کسب و کارهای کوچک ،    SMBبرای مجموعه های اداری متوسط و Enterprise مناسب شبکه های بزرگ و توسعه یافته تولید و عرضه می شوند ، NVR (Network Video Recorder) یا ضبط کننده های ویدئو در شبکه ، Digital Signage یا تابلوهای اعلانات (بیلبورد) دیجیتالی ،  پلیرهای Digital Signage ، هدایتگرهای ویدئوهای دیواری و … از جمله محصولاتی هستند که در لیست فروش QNAP قرار داشته و توسط فاواجم در خدمات و فروشگاه خود عرضه می گردد .

در نهایت اینکه شاید بتوان سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ را از بهترین و پربارترین سال های فعالیت این مجموعه دانست ، چرا که در این سال و در پی فروش QNAP ، علاوه بر کسب درآمدی قابل قبول از سوی این مجموعه ، کیونپ موفق به اخذ گواهینامه ISO 27001:2013 در راستای مدیریت امنیت ، HS-210 Turbo NAS در زمینه طراحی و قرار گرفتن محصول TS-469 Pro Turbo NAS در میان ۵۰ محصول برتر حوزه تکنولوژی مجله PCWorld’s 50 در سال ۲۰۱۳ شد .

در ادامه به بررسی برخی محصولات استوریج یا ذخیره سازی برند کیونپ می پردازیم. ابتدا وارد شاخه محصولات حرفه ای این برند که به نام Enterprise شناخته می شوند می شویم و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. این محصولات در واقع یک راهکار ذخیره سازی جامعه و مناسب و طبقه بندی شده برای ایجاد یک فضای استوریج ایده آل می باشد.
محصولات استوریج اینترپرایس کیونپ در واقع یک سخت افزار ذخیره سازی ترکیبی یا Hybrid Storage می باشند که در عین حرفه ای بودن می توانند هم ذخیره سازی بر اساس فایل ( که NAS نامیده می شود ) را انجام دهند و هم قابلیت ذخیره سازی بر اساس پلاک (که SAN نامیده می شود) را دارند و موضوع مهمتر این مسئله است که این استوریج ها که در تمام مراکز فروش qnap قابل دسترس هستند توانایی ارائه این دو قابلیت به شکل همزمان را نیز دارا می باشند. با توجه به این ویژگی که در ذخیره ساز های Enterprise وجود دارد کاربران می توانند به سادگی از سرعت بالای فضای ذخیره سازی بر پایه پلاک و همچنین امکانات بسیار دیگر مانند دسترسی سریع در فضای ذخیره سازی بر اساس فایل استفاده نموده و از آن لذت ببرند.
از دیگر ویژگی های ذخیره سازهای حرفه ای کیونپ پردازش قدرتمند آنها است. این استوریج ها از پردازنده های قدرتمندی همچون Intel Xeon و AMD Ryzen استفاده می کنند که نتیجه ای فراتر از انتظار شما را در اختیارتان قرار می دهند تا بتوانید با بهره مندی از امکانات وسیعی که سیستم عامل های qnap دارند همه نیاز های ذخیره سازی شبکه ای خود را رفع کرده و به سادگی این مشکل را حل نمایید. لازم به ذکر است که بسیاری از مراکزی که اقدام به فروش qnap می نمایند آگاهی دقیقی از آنچه که می فروشند ندارند پس بهتر است که در زمان خرید این ذخیره ساز ها از مراکز معتبر و متخصصی همچون فاواجم مشاوره تخصصی دریافت نمایید.
می توان گفت که ذخیره ساز های کیونپ در واقع استوریج هایی نامحدود هستند زیرا پشتیبانی آنها از انواع دیسک های سخت مانند SAS ، SATA و SSD در اندازه های مختلف ۵٫۲ و ۵٫۳ اینچی و آن هم به شکل همزمان این امکان را به کاربر می دهد که در کنار امکاناتی مانند قابلیت افزودن Enclosure و یک پارچه سازی استوریج ها محدودیت های گذشته را کنار بگذارد و فضای ذخیره سازی خود را بر اساس نیاز و همچنین بودجه مورد نظر خود مدیریت کند. این امر همچنین باعث می شود که شما هیچ نگرانی از طرح های گسترش فضای ذخیره سازی در آینده دور یا حتی نزدیک نداشته باشید .

امروزه فناوری های پیشرفته ای برای بالا رفتن بهره وری دستگاه های ذخیره سازی وجود دارند. به عنوان مثال فناوری هایی مانند Acceleration Cache و Qtier علاوه بر بهره گرفتن از فضای کافی ، مناسب و مقرون به صرفه دیسک های ذخیره سازی SATA و SAS این امکان را برای شما فراهم می کنند که از سرعت بالای دیسک های SSD هم بهره مند شوید و در واقع به این شکل یک ذخیره ساز با سرعت بالا و فضای کافی در اختیار داشته باشید. لازم به ذکر است که برای انجام انتقال اطلاعات مختلف از درون ذخیره ساز به داخل شبکه با حفظ سرعت بالای SSD می توان با استفاده از فناوری های ۱۰ GBE و GBE 40 به این مهم دست یافت و لازم است بدانید که ذخیره سازهای کیونپ که در مراکز فروش qnap و به طور ویژه مجموعه فاواجم به عنوان نمایندگی رسمی کیونپ ، به سادگی در دسترس عموم قرار دارد اغلب از فناوری های مذکور پشتیبانی می کنند.
یکی از موضوعات مهمی که همیشه برای بیشتر کاربران از اهمیت فراوانی برخوردار است امنیت اطلاعات ایشان است. ذخیره ساز ها عموماً مانند یک کیف هستند که برای نگهداری اطلاعات حیاتی و مهم شما در زمینه های مختلف مانند کسب و کار ، خانواده ، روابط و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل حفظ امنیت آن ها از موضوعات مهم برای افراد است. خوب است بدانید که کیونپ تمام Raid ها و به روز ترین فناوری های امنیتی را پشتیبانی می کند و علاوه بر این افزونه های امنیتی دیگری نیز مانند آنتی ویروس ، IDS و فایروال دارد که باعث می شود این تجهیزات ذخیره سازی مناسبترین و امن ترین فضای ذخیره سازی برای اطلاعات مهم و حیاتی شما باشند.
یکی از عواملی که می توان گفت باعث محبوبیت بیشتر کیونپ نسبت به سایر ذخیره ساز ها شده و آمار فروش qnap را در بازار تجهیزات شبکه و آی تی بالاتر از رقبای خود نگاه داشته است مدیریت آسان آن می باشد. همانطور که همه می دانیم استفاده از فناوری های پیشرفته نیازمند تجربه و دانش متناسب با آن می باشد و عموماً استفاده از دستگاه هایی که دارای این فناوری ها می باشند با توجه به پیکربندی های پیچیده آنها منوط به حضور کارشناسان و متخصصان مجرب در این زمینه می باشد اما کیونپ با استفاده از هوش مصنوعی و طراحی رابط های کاربری ساده این امکان را برای کاربران ایجاد کرده است که بتوانند تنها با چند کلیک ساده از پیچیده ترین فناوری ها استفاده کنند .