۰۲۱-۲۲ ۸۴ ۸۰ ۴۱ info@favajam.com

راه اندازی شبکه : پس از آشنایی با شبکه و کاربرد و مزایای برپایی آن در یک سازمان ، اینک نوبت به بررسی شرایط و مراحل راه اندازی این سامانه می رسد . به خوبی می دانیم که برای انجام هر کار اصولی که با هدف بازدهی بلند مدت آغاز می شود ، داشتن طرح و هدف از اصلی ترین پیشنیازهای کار بوده و فقدان آن به معنای عدم فرجام مطلوب کار یا بی اهمیت بودن این روند نزد کارفرمایان می باشد . به عنوان مثال در یک پروژه عمرانی هیچگاه نمی بینیم که ابتدا مصالح وارد سایت شده و سپس مهندس یا معمار آن تصمیم بگیرد که چه باید بکند ! این در حالیست که چنانچه این بنا سازه ای با کاربری موقتی بوده یا عملاً بهره وری آن مهم نباشد شاید چنین اتفاقی نیز روی دهد .

این مثال از این روی بیان شد تا تأکید کنیم که در اداره یا شرکت هایی که هیئت مدیره در پی انجام اصولی امور کلان خود بوده و خواهان  بیشترین بازدهی با صرف کمترین هزینه ها هستند ، سپردن امری تخصصی به کارگزاری متخصص سبب می شود تا با اعمال سیستمی بر پایه علم و تجربه ، تا سال ها پس از اتخاذ این تصمیم نتایج درخشان و ثمرات پربار آن ، همچنان نمایان باشد .

این در حالیست که در مواردی همین افراد با سپردن کار به مجموعه ای خارج از چارچوب کارمندان خود (برون سپاری به جای اتکاء به توانایی مسئولین IT خود) علاوه بر اینکه این وظیفه خطیر را بر روی دوش فردی با مهارت های محدود نمی گذارند ، می توانند از هزینه های استخدام نیروهایی که در ایامی از سال حضورشان غیر ضروری بوده نیز اجتناب کرده و از سویی دیگر این فرصت را به وجود آورند که در صورت بروز نارسایی هایی احتمالی ، به جای طرف بودن با کارمندانی که ممکن است فعالیت هایشان ضمانت اجرایی قابل توجهی نداشته یا و حتی توان جبران خسارت های قریب الوقوع را نداشته باشند ، با مجموعه ای رو در رو باشند که در طی قراردادی رسمی مکلّف به رفع مشکل و بازگرداندن شرایط به حالت عادی خود می باشد ؛ ناگفته نماند که در چنین شرایطی ، یک مجموعه متعهد مانند فاواجم رسیدگی های دوره ای و وارسی های فنی را به عنوان یکی از اصول ثابت و بندهای عقد قرارداد و راه اندازی شبکه مشتریان خود در نظر دارد .

در راه اندازی شبکه می توان نیاز سنجی را به عنوان قدم اول کار معرفی کرد . در این مرحله ، کارشناسان فاواجم با مراجعه حضوری به محل برپایی سامانه مذکور ، علاوه بر تحقیق و تفحص حول موضوع فعالیت و شرح اقدامات مجموعه میزبان ، علاوه بر اینکه برآورد می نمایند که چه نوع زیر ساخت فنی و تجهیزاتی برای این مجموعه مناسب است ، هزینه ، مدت زمان اتمام کار و نارسایی های احتمالی ناشی از ساختار خود بنا را نیز تخمین زده و به کارفرما عرضه می دارند .

طبیعیست که چنانچه در مرحله قبل مشکل غیرقابل پیش بینی و دردسرسازی به وجود نیاید ، این نقشه ها در اسرع وقت عملی شده و طرح های مهندسین فاواجم به منصه ظهور می رسد . با اتمام پروژه ، ما خود را موظف می دانیم که نظارت و پشتیبانیمان از کارفرما را قطع نکرده و عملاً همکاری ما با مشتریانمان از این نقطه شروع می شود ، یعنی جایی که راه اندازی شبکه به بار نشسته و کاربران این پدیده پتانسیل بالایی برای درگیری با مشکلات ناآشنا و جدید را دارند .