۰۲۱-۲۲ ۸۴ ۸۰ ۴۱ info@favajam.com

خدمات پشتیبانی شبکه : پشتیبانی ، ساپورت ، مظاهرت ، یارمندی ، حمایت و جمله عبارات و اصطلاحات مترادف با آن ها ، در مجموع به ماهیت کمک کردن به فردی که در کاری ناتوان بوده و نیازمند مدد است اشاره دارد . با توجه به این تعریف می توان گفت که وقتی از پشتیبانی شبکه صحبت می کنیم ، در حقیقت موضوع بحث ما مقوله رفع مشکلات به وجود آمده برای فرد در تنگنا قرار گرفته (مشتریانی که خود قادر به رفع نارسایی های پدیدار شده نیستند) توسط افراد کاربلد و توانای این رشته  (متخصصینی که به جزء جزء شبکه ، عکس العمل ها ، عیوب احتمالی ، نقط ضعف و قوت و کلیات آن آشنا بوده و قادر به تعمیر آن می باشند) است .

می دانیم که شبکه های مورد نظرمان از بخش هایی فیزیکی و سخت افزاری تشکیل شده اند که در بطن هریک اطلاعات به صورت بایونری و نرم افزاری در جریان می باشد . این سامانه همانند یک کامپیوتر شخصی ، همانطور که می تواند در برابر صدمات فیزیکی آسیب پذیر بوده و عملکرد آن با اختلال روبرو شود ، در برابر آسیب های نرم افزاری نیز مصون نبوده و می تواند با نفوذ بدافزارها و برنامه های مخرب ، عملکرد بهینه این سامانه را مختل کند . با توجه به این توضیحات خدمات پشتیبانی شبکه هم که به منظور مقابله با مشکلات احتمالی اعمال می شوند به طور کلی به دو دسته سرویس دهی در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می گردند .

در همین راستا نصب یا نگهداری از انواع نرم افزارها ، رفع عیوب احتمالی و بک آپ گیری از جمله مهمترین اقدامی هستند که در راستای تحقق خدمات پشتیبانی شبکه محقق می گردند . دپارتمان پشتیبانی فاواجم و به طور ویژه تر تیم پشتیبانی نرم افزاری آن ، با به روز کردن نرم افزارهای سرور ، رفع مشکلات در ساعات کاری به صورت آنی و ذخیره سازی اطلاعات ، علاوه بر اینکه اجازه نفوذ عاملی نامطلوب و خارجی را به درون شبکه نمی دهند ، از این اطلاعات نیز محافظت کرده و سبب می شوند تا حتی اگر ویروس یا عملی ناخواسته به فایل خاصی صدمه زده یا آن را پاک کرد ، بتوانند اطلاعات آن را بازیابی نمایند .

از سویی دیگر بدیهیست که بروز مشکلاتی که گاه برای کاربران غیر حرفه ای و عام یک مجموعه ترسناک و دلهره آور به نظر می رسد ، همواره از نرم افزارها نشأت نگرفته و عوامل سخت افزاری نیز می توانند در این نارسایی ها شریک باشند . با توجه به این توضیحات ، حتی اگر در مرحله قبل امکان رفع مشکلات با راهنمایی های پشت تلفنی و رهنمون های غیر حضوری اپراتور متخصص مجموعه امکان پذیر بود ، خدمات پشتیبانی شبکه به صورت کلامی در دردسرهایی که ریشه در ساختار و قالب فیزیکی آن دارند موثر نبوده و حضور یک نماینده از مجموعه فاواجم در محیط دیتا سنتر یا سایر زیرساخت های مرتبط با شبکه الزامیست .

در ادامه گفتنیست که نگهداری ، تعمیرات و پشتیبانی از سخت افزارهای شبکه از جمله همه تجهیزات پسیو ، رک ، سرور ، روتر و سوئیچ ها ، مانیتورینگ و نظارت بی وقفه بر روی قسمت های فیزیکی پر اهمیت و حتی رسیدگی به وضعیت ماشین آلات اداری مانند همه سیستم های موجود در مجموعه ، اسکنر ، پرینتر ، فکس و دیگر محصولاتی که با شبکه کار می کنند از مهمترین خدمات پشتیبانی شبکه ارائه شده توسط فاواجم می باشد .

به طور کلی مجموعه ای از فعالیت هایی که در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری شبکه به منظور حفظ، نگهداری ، رفع مشکلات پیش آمده و جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات آتی در شبکه انجام می گیرد خدمات پشتیبانی شبکه نامیده می شود. مشکلاتی که کارکرد درست و کاربری مطلوب شبکه را تهدید کرده و در کار آن اختلال ایجاد می کنند می توانند به دلایل مختلفی ایجاد شده باشند ؛ این مشکلات می توانند در حوزه سخت افزار شبکه به وجود آمده باشند که به عنوان مثال منبع این مشکلات می تواند کامپیوتر ها ، سرورها و دیگر تجهیزات اکتیو شبکه باشد؛ همچنین احتمال اینکه مشکلات به وجود آمده در سطح زیرساخت شبکه ایجاد شده باشد و تجهیزاتی مانند کابل های شبکه ، رک ها ، پچ پنل ها و دیگر تجهیزات پسیو شبکه عامل به وجود آمدن آنها باشند نیز وجود دارد. از سوی دیگر حوزه نرم افزاری شبکه نیز خود به تنهایی می تواند عامل بروز مشکلاتی باشد که ممکن است در سرویس های شبکه ، نرم افزارهای کلاینت ، سرورها و همچنین سیستم های عامل نمود پیدا کنند.

از آنجایی که رشد فن آوری و تکنولوژی گسترش فراوانی یافته و تقریباً این روزها بسیاری از مجموعه ها و کسب و کارها ، سازمان ها و ادارات دارای شبکه های کامپیوتری مختلف با ابعاد متفاوت اما هدف های مشترک هستند حفظ و نگهداری از تجهیزات و سیستم ها و به طور کلی مراقبت از شبکه کامپیوتری برای آنها از دغدغه های بزرگ محسوب می شود زیرا اولاً وجود مسائل امنیتی مانند درز اطلاعات محرمانه از یک سو شبکه های آنان را تهدید می کند و از سوی دیگر در صورت بروز مشکلات فنی در شبکه احتمال ایجاد اختلال در کسب و کار آنها و به مراتب به خطر افتادن درآمد و همچنین وجهه کاری آنها در جامعه وجود خواهد داشت. به همین دلیل خدمات پشتیبانی شبکه از نیازهای مبرم و اساسی این صاحبین شبکه های کامپیوتری محسوب می شود و از آنجایی که استخدام نیروی متخصص به صورت کارمند دائمی به دلایل مختلفی همچون کمبود نیروی کاربلد و متبحر و همچنین هزینه بالایی که در این زمینه به کارفرما تحمیل می شود امکانپذیر نیست نیاز به شرکت های خدمات شبکه یک امر اجتناب ناپذیر برای صاحبان شبکه های کامپیوتری جلوه می کند. مجموعه های ارائه خدمات آی تی و شبکه همچون فاواجم که با داشتن نیروهای متخصص در امور مختلف شبکه و تجربه بالا در ارائه خدمات مختلف برای شبکه های متعدد کارنامه درخشانی در این حوزه دارند با امضای قراردادهای بلند مدت و کوتاه مدت با کارفرمایان خیال آنها را از بابت حل مشکلات فعلی و آتی شبکه هایشان با هزینه های مقرون به صرفه راحت می کنند .

همانطور که پیش تر گفته شد وظایف پشتیبان شبکه که در قالب شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه ، I.T و خدمات پشتیبانی شبکه در بازار بزرگ آی تی حضور دارند نظارت ، حفظ و مراقبت از شبکه ها و رفع ایرادات و مشکلات شبکه های کامپیوتری شرکت ها ، سازمان ها ، ادارات و دیگر اماکنی است که به واسطه قرارداد با آنها وظیفه حراست از شبکه هایشان را بر عهده دارند.
به طور کلی این وظایف شامل سرفصل هایی است که در ادامه آنها را نام می بریم و سپس به بررسی جزئیات آنها خواهیم پرداخت. نگهداری و حفاظت از شبکه یکی از این وظایفی است که بر خلاف کوتاه بودن این عبارت شامل کارها و فعالیت های متعددی می شود که برای مراقبت از شبکه مورد نظر در مقابل مشکلات ، تهدید ها و ایرادات مختلف انجام می گیرد.
حفاظت از تمامی سیستم های سازمان ، اداره یا شرکت طرف قرارداد نیز از دیگر وظایف پشتیبان شبکه است. این بدان معناست که مراقبت از شبکه تنها محدود به حفاظت از تجهیزات پسیو و اکتیو آن نشده و سیستم هایی که به آن متصل هستند نیز باید در دایره محافظت پشتیبان شبکه قرار گرفته و به صورت منظم مورد چکاپ قرار گیرند و نرم افزارهای موجود در آنها به خصوص فایروال و آنتی ویروس های آنها به روز رسانی شوند.
از دیگر وظایف خدمات پشتیبانی شبکه ارتقاء زیرساخت ارتباطات شرکت یا سازمان مورد نظر است که این موضوع می تواند شامل موارد اساسی و پایه ای مهمی باشد که البته باید با مشورت کارفرمایان و هماهنگی آنها انجام گیرد. نصب و راه اندازی نرم افزار و سخت افزار های جدید مانند انواع آنتی ویروس ها و فایروال ها و نرم افزارهای امنیت شبکه و تجهیزاتی مانند سرور، پرینتر و دیگر تجهیزات لازم برای آن شبکه نیز از وظایف پشتیبان شبکه محسوب می شود.
از دیگر وظایف پشتیبان شبکه می توان طراحی ، نصب و نگهداری ارتباطات ، اشتراک فایل و منابع اطلاعاتی ، رفع ایرادات شبکه و آینده نگری برای رفع ایراداتی که در آینده احتمال پدید آمدنشان وجود دارد را برشمرد که در ادامه مطلب تلاش می کنیم تا به جزئیات هر کدام از این وظایف بپردازیم و این سرفصل ها را از حالت کلی خود خارج کرده و به زبان ساده بگوییم که دقیقاً چه وظایفی بر گردن متخصصان پشتیبان شبکه است و کارفرما چه توقعاتی می تواند از آنها داشته باشد.

حفظ و نگهداری شبکه

یکی از سر فصل های وظایف پشتیبان شبکه حفظ و نگهداری شبکه می باشد که اکنون قصد داریم در مورد آن صحبت کرده و بگوییم که حفظ و نگهداری یک شبکه دقیقاً چه معنایی دارد و یک پشتیبان برای عمل به این وظیفه باید چه کارهایی را انجام دهد. حفظ و نگهداری در واقع حوزه ای از وظایف پشتیبان شبکه است که در حیطه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه تعریف می شود؛ این بدان معناست که خدمات پشتیبانی شبکه در این بخش بر پایه اصول و استانداردهای بین المللی انجام می شود.
در این کار تجهیزات مختلف شبکه از جمله تجهیزات پسیو و زیرساختی آن مانند پچ پنل ، داکت ، پریزهای شبکه ، کابل ها ، کیستون ها و رک و همچنین تجهیزات اکتیو شبکه مثل کامپیوتر ها ، اکسس پوینت ، سرورها ، مودم ، روتر ، سوئیچ و غیره به طور کامل ثبت شده و نقشه کامل شبکه که دارای تمام جزئیات است تهیه می گردد.

شاید بتوان گفت که این کار از مهمترین وظایف پشتیبان شبکه است زیرا داشتن نقشه و اطلاعات کتبی می تواند در زمان رخ دادن مشکلات به خصوص در شبکه های بزرگ یاری رسان مدیران و کارشناسان پشتیبانی باشد. مدیران شبکه ای که اطلاعات و نقشه های شبکه را به صورت مکتوب در اختیار دارند یک آگاهی نسبی از وضعیت شبکه خود خواهند داشت . در موارد مختلفی پیش آمده است که نبود اطلاعات مکتوب و مستند سازی شده از شبکه مورد نظر ، باعث بروز معضلات زیادی در حوزه خدمات پشتیبانی شبکه برای شرکت های مختلف شده است.لازم به ذکر است که هر چه وسعت شبکه بیشتر باشد و در واقع جزئیات بیشتری در شبکه موجود باشد نیاز به وجود چنین نقشه ها و اسنادی نیز بیشتر خواهد بود. شاید عجیب به نظر برسد اما نبود چنین اطلاعاتی از شبکه برای شبکه های بزرگ گاهی می تواند روزها و یا حتی ماه ها وقت ، انرژی و هزینه را برای رفع ایرادات به وجود آمده هدر بدهد. بنابراین شاید برای یک شبکه خانگی کوچک که تعداد انگشت شماری کامپیوتر به آن متصل است چنین موضوعی یک امر بی اهمیت جلوه کند و به سادگی بتوان مشکلات به وجود آمده در آن شبکه را تشخیص داد و رفع کرد اما در شبکه هایی که مثلا بیش از صد کامپیوتر در یک ساختمان به شبکه متصل می باشد تشخیص دلایل به وجود آمدن ایرادات و مشکلات شبکه امری بسیار سخت خواهد بود.