۰۲۱-۲۲ ۸۴ ۸۰ ۴۱ info@favajam.com

خدمات پشتیبانی شبکه : پشتیبانی ، ساپورت ، مظاهرت ، یارمندی ، حمایت و جمله عبارات و اصطلاحات مترادف با آن ها ، در مجموع به ماهیت کمک کردن به فردی که در کاری ناتوان بوده و نیازمند مدد است اشاره دارد . با توجه به این تعریف می توان گفت که وقتی از پشتیبانی شبکه صحبت می کنیم ، در حقیقت موضوع بحث ما مقوله رفع مشکلات به وجود آمده برای فرد در تنگنا قرار گرفته (مشتریانی که خود قادر به رفع نارسایی های پدیدار شده نیستند) توسط افراد کاربلد و توانای این رشته  (متخصصینی که به جزء جزء شبکه ، عکس العمل ها ، عیوب احتمالی ، نقط ضعف و قوت و کلیات آن آشنا بوده و قادر به تعمیر آن می باشند) است .

می دانیم که شبکه های مورد نظرمان از بخش هایی فیزیکی و سخت افزاری تشکیل شده اند که در بطن هریک اطلاعات به صورت بایونری و نرم افزاری در جریان می باشد . این سامانه همانند یک کامپیوتر شخصی ، همانطور که می تواند در برابر صدمات فیزیکی آسیب پذیر بوده و عملکرد آن با اختلال روبرو شود ، در برابر آسیب های نرم افزاری نیز مصون نبوده و می تواند با نفوذ بدافزارها و برنامه های مخرب ، عملکرد بهینه این سامانه را مختل کند . با توجه به این توضیحات خدمات پشتیبانی شبکه هم که به منظور مقابله با مشکلات احتمالی اعمال می شوند به طور کلی به دو دسته سرویس دهی در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می گردند .

در همین راستا نصب یا نگهداری از انواع نرم افزارها ، رفع عیوب احتمالی و بک آپ گیری از جمله مهمترین اقدامی هستند که در راستای تحقق خدمات پشتیبانی شبکه محقق می گردند . دپارتمان پشتیبانی فاواجم و به طور ویژه تر تیم پشتیبانی نرم افزاری آن ، با به روز کردن نرم افزارهای سرور ، رفع مشکلات در ساعات کاری به صورت آنی و ذخیره سازی اطلاعات ، علاوه بر اینکه اجازه نفوذ عاملی نامطلوب و خارجی را به درون شبکه نمی دهند ، از این اطلاعات نیز محافظت کرده و سبب می شوند تا حتی اگر ویروس یا عملی ناخواسته به فایل خاصی صدمه زده یا آن را پاک کرد ، بتوانند اطلاعات آن را بازیابی نمایند .

از سویی دیگر بدیهیست که بروز مشکلاتی که گاه برای کاربران غیر حرفه ای و عام یک مجموعه ترسناک و دلهره آور به نظر می رسد ، همواره از نرم افزارها نشأت نگرفته و عوامل سخت افزاری نیز می توانند در این نارسایی ها شریک باشند . با توجه به این توضیحات ، حتی اگر در مرحله قبل امکان رفع مشکلات با راهنمایی های پشت تلفنی و رهنمون های غیر حضوری اپراتور متخصص مجموعه امکان پذیر بود ، خدمات پشتیبانی شبکه به صورت کلامی در دردسرهایی که ریشه در ساختار و قالب فیزیکی آن دارند موثر نبوده و حضور یک نماینده از مجموعه فاواجم در محیط دیتا سنتر یا سایر زیرساخت های مرتبط با شبکه الزامیست .

در ادامه گفتنیست که نگهداری ، تعمیرات و پشتیبانی از سخت افزارهای شبکه از جمله همه تجهیزات پسیو ، رک ، سرور ، روتر و سوئیچ ها ، مانیتورینگ و نظارت بی وقفه بر روی قسمت های فیزیکی پر اهمیت و حتی رسیدگی به وضعیت ماشین آلات اداری مانند همه سیستم های موجود در مجموعه ، اسکنر ، پرینتر ، فکس و دیگر محصولاتی که با شبکه کار می کنند از مهمترین خدمات پشتیبانی شبکه ارائه شده توسط فاواجم می باشد .