هارد کیونپ: در این قسمت از مقالات به بررسی جامع و کامل در مورد هارد کیونپ پرداخته می شود و اینکه در هارد کیونپ چند نوع وجود دارد ؟
از جمله بزرگترین ویژگی ها در دستگاه های ذخیره سازی کیونپ امکان استفاده از چندین سخت افزار می باشد به گونه ای هر کاربری با توجه به نیازهای خود می تواند از هر کدام از سخت افزار هایی نظیر میزان cpu ,ram , …. را استفاده نماید در واقع در این حالت کاربر می تواند بسته به میزان استفاده خود میزان cpu و یا ram به کار رفته را کم و زیاد و یا قابلیت های آن را تغییر دهد .

هارد کیونپ

و استفاده از هارد کیونپ نیز امکان استفاده از بیشترین بهره برداری را فراهم می نماید ، امروزه با توجه به حجم بسیار زیاد اطلاعاتی وجود دارد که سبب می شود افراد بسیاری از محصولات ذخیره سازی استفاده نموده اند که در این میان کیونپ nas از جمله ابزارهایی می باشد که می تواند حجم بسیار وسیعی از اطلاعات را ذخیره نماید از کیونپ nas ها می توان علاوه بر شبکه های محلی در اینترنت نیز استفاده نمود که می توان از جمله وظایف اصلی در این نوع ذخیره ساز را امکان استفاده از آنها در فضاهای بالا نام برد که بدین صورت می توان از آنها در نگهداری از حجم بسیار وسیع اطلاعات استفاده نمود کیونپ ها را می توان کیس هایی با سخت افزارهایی نام برد که تمام سخت افزار ها با توجه به نظر کاربران ان تکمیل می گردد و با توجه به هارد کیونپ که درون آن قرار دارد cpu , ram مناسب با ان را استفاده می نماید .
انواع هارد کیونپ :
هاردهای کیونپ در واقع هاردهایی هستند که جهت نگهداری اطلاعات موجود به صورت دائمی استفاده می شود ، در این هاردها اطلاعات دیجیتالی قرار میگیرد که پس از ثبت میتوان آنها را بازیابی نمود که علاوه بر آن می توان اطلاعات را پس از ذخیره سازی در کیونپ ها به اشتراک گذاری قرار داد و یا پس از آن به هر صورتی که مورد نیاز بود از اطلاعات استفاده نمود .
یکی از بزرگترین قابلیت های هارد کیونپ نگهداری اطلاعات بدون نیاز به الکتریسیته است به گونه ای که به صورت دائمی می توان از آن جهت ذخیره سازی اطلاعات استفاده نمود و این در حالی است که در ram ها برخلاف هاردها می باشد و ذخیره سازی اطلاعات با الکتریسیته انجام می شود و اما به صورت کلی دو نوع هارد کیونپ وجود دارد .
۱) هارد دیسک hdd :
که در این نوع هارد از چند دیسک که به صورت چرخان عمل ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات را انجام می دهند تشکیل شده است و این نوع هارد جهت ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات به ذخیره مغناطیسی وابسته می باشد .
این نوع هارد ها از جمله هاردهای اولیه ای می باشند که در روزهای اولیه در زمان اختراع رایانه ها از این نوع هارد ها استفاده می شده است به همین علت در کیونپ ها از آنها بسیار استفاده می شود، هارد دیسک ها از دیسک سفت و سخت تشکیل شده اند که از مواد غیر مغناطیسی تشکیل شده است که بر روی آنها یک لایه از مواد مغناطیسی تشکیل شده است که ذخیره سازی در این هارد ها با استفاده از مغناطیس کردن این لایه نازک صورت می پذیرد و بدین ترتیب اطلاعات بر روی حافظه ذخیره می شود پس از آن دیسک ها با سرعت می چرخد که پی از آن یک سر بازوی متحرک برای خواندن و نوشتن اطلاعات به کار گرفته می شود .
سرعت هارد دیسک های معمولی ۷۲۰۰ دور در دقیقه است که در هنگام خرید هارد کیونپ از این عدد به عنوان مشخصات فنی مطرح می گردد ، این هارد دیسک ها بسیار قوی و محکم می باشند و در زمان های طولانی می توان از آنها استفاده نمود و بدون هیچ گونه مشکلی می توان در طی زمان طولانی از آن استفاده نمود با این حال در برخی مواقع ممکن است مشکلاتی از جمله خراشیدگی فیلم و یا همان لایه مغناطیسی با استفاده از سر مغناطیسی است .

۲) درایوهای حالت جامد ssd :
که این درایوها قطعات مکانیکی ندارند و از حافظه فلش استفاده می نمایند که بازم به ذکر است که هاردهای کیونپ از انواع هارد های hdd,ssd استفاده می نمایند .
این هارد ها به نسبت هارد های hdd جدیدتر می باشند و ذخیره سازی در ان به صورت چرخش مغناطیسی نمی باشد در حالیکه به صورت الکتریکی است در واقع چرخشی بر روی آنها وجود ندارد که در این هارد ها از فلش مموری ها استفاده می شود که استفاده از این حافظه ها می توان به حافظه دوربین های دیجیتالی و فلش مموری های usb اشاره نمود که از جمله بزرگترین مزایای هاردهای حالت جامد این است که در این هارد ها خرابی در هارد بر اساس شوک فیزیکی و یا ضربه به وجود نخواهد آمد ، شرکت کیونپ از هاردهای حالت جامد به عنوان هارد هایی با هزینه کمتر جهت ذخیره سازی اطلاعات در کیونپ ها استفاده نموده است .
۳) هاردهای nvme :
از جمله هاردهای حالت جامد می باشد که شرکت کیونپ از آنها جهت ذخیره سازی اطلاعات با سرعت بسیار بالا استفاده نموده است ، لازم به ذکر است که سرعت در این هاردها به گونه ای است که آنها میتوانند با رابط کاربری ۳۲ گیگابایت بر ثانیه نیز می توانند در ارتباط باشند و عملیات ذخیره سازی را اغاز نمایند .
و در صورتی از این ذخیره سازی استفاده می شود که به فضای بسیار بیشتری جهت ذخیره سازی نیازمند است و همچنین در کنار فضای بیشتر سرعت ذخیره سازی و واکشی اطلاعات نیز بسیار می باشد به عنوان مثال در سرور بازی های کامپیوتری و همچنین ویرایش ویدیو که علاوه بر وضوح بسیار زیاد به حجم بسیار زیادی جهت ذخیره سازی نیازمند است .
کمپانی کیونپ جهت اطمینان سازگاری هاردهای کیونپ با محصولات nas آزمایش هایی را توسط تیم qnap dqv انجام داده که این آزمایش ها می تواند چندین هفته طول بکشد ، بنابراین ازمایشاتی که انجام می شود شامل موارد زیر می باشد :
ازمایش شروع سرد و گرم، تست استرس ورودی و خروجی ، حرارت ها اندازه گیری می شود ، هارد درایو اسمارت نیز تست می شود ، اتصال به دیسک به صورت داغ .

در صورتی که نیازمند اخذ مشاوره در مورد هارد کیونپ هستید می توانید با کارشناسان و متخصصین فاواجم تماس حاصل نمایید .