فروش cisco : زمانی که به میزان فروش برندهای مطرح دنیا در زمینه‌های مختلف نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که بسیاری از این نام‌های تجاری با وجود عرضه محصولات یا خدمات مختلف، در یکی از آن‌ها پیشگام بوده و درصد قابل توجهی از درآمد یا شهرت خود را مرهون آن خدمت یا کالای خاص هستند .

با صرف نظر از شرکت‌های خوشه‌ای که گاه در زمینه‌های ظاهراً بی‌ربطی به یکدیگر فعالیت می‌کنند، می‌توان شرکت‌های فراوانی را مثال زد که خط مشئ خود را بر اساس فروش یک کالای خاص تعریف کرده‌اند . به عنوان شرکت Apple به عنوان دارنده یکی از پرطمطراق‌ترین نام‌های تجاری دنیا، امروزه با وجود داشتن محصولاتی متنوع، بخش قابل توجهی از سود سالانه خود را مرهون طراحی، ساخت و عرضه iphone یا گوشی‌های تلفن همراه خود می‌باشد.

با توجه به نمودار زیر، این مجموعه در سال ۲۰۰۷ ،۷میلیون آی‌پد و ۵۲ میلیون آی‌پاد به فروش رسانده است، این در حالیست که با گذر زمان و بهره‌برداری از خط تولید مک، آیفون، آی‌واچ، ایرپاد و اپل‌تی‌وی این آمار در سال ۲۰۱۷ به ۲۱۷ میلیون گوشی آیفون، ۱۹ میلیون مک‌بوک، ۴۴ میلیون آی‌پد، ۱۳ میلیون ساعت، ۶ میلیون ایرپاد و ۷ میلیون تلویزیون اپل رسیده است .

فروش cisco

اگرچه میزان فروش جهانی هرکدام از این محصولات رقمی سرسام‌آور و قابل توجه است، اما می‌توان ادعا کرد که در سال‌های اخیر فروش گوشی‌های تلفن همراه این مجموعه به اندازه همه محصولات دیگر آن سود به همراه داشته و عملاً این محصولات شاخص‌ترین تولیدات اپل هستند .

فروش cisco

فروش cisco

توضیحات بالا از این بابت داده شد که بدانیم با وجود قدرت مجموعه اپل در طراحی و ساخت محصولات متنوع، باز هم بخش قابل توجهی از فروش آن بر روی دوش یک محصول بوده که در مثال فوق آیفون چنین نقشی را داشت . با ورود به مبحث فروش cisco و با تأسی از مثال فوق،
سوئیچ سیسکو را هم را می‌توانیم اصلی‌ترین تولیدات این مجموعه نامگذاری کنیم .

در یادداشت‌های پیشین به تفصیل به بررسی انواع سوئیچ‌های این مجموعه پرداختیم، حال قصد داریم تا در ادامه به صورت موردی چند نمونه از شاخص‌ترین محصولات این کمپانی را بررسی نماییم:

سوئیچ‌های Nexus

فروش cisco

شاید اگر بخواهیم دو ویژگی شاخص این محصولات را بازگو کنیم بتوانیم به قابلیت یکپارچه سازی اطلاعات و امکان ذخیره کردن اطلاعات در دیتاسنترهای کوچک و بزرگ بواسطه آن اشاره کرد . وجود قابلیت Cisco Fabric Interconnect در این محصولات سبب می‌شود تا در راستای فروش سوئیچ سیسکو این تجهیزات به پلتفرم‌های قابل برنامه‌ریزی تبدیل شده و از محیط‌های مجازی به طور کامل پشتیبانی کند .

در ادامه با مهمترین محصولات این زیر گروه از سوئیچ‌های سیسکو آشنا می‌شویم:

Nexus9000 ویژگی‌های شاخص این سری از محصولات در دو حالت Software NX-OS و Application Centric Infrastructure متبلور شده و با کمک این تجهیزات می‌توان انتقال داده‌ها را با تأخیر بسیار کم در دیتاسنترها تجربه کرد .
Nexus9200 این محصولات در زمان تولیدشان دارای پیکربندی ثابتی بوده‌اند، در نتیجه قابلیت پشتیبانی از اتصالاتی با سرعت انتقال اطلاعات ۱، ۱۰، ۲۵، ۴۰، ۵۰ و ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه را دارند .
Nexus9500 هریک از این گروه‌ها دارای زیرمجموعه‌های متعددی هستند که خود این قضیه را می‌توان به چشم یک نقطه قوت نگاه کرد . به عنوان مثال Nexus9504 از این خانواده دارای ۴ اسلات بوده، Nexus9508 هشت اسلات یا شیار داشته و Nexus95016 16 اسلات با کاربرد ویژه دارد .
Nexus7000 این محصولات مقیاس‌پذیر بوده و بر اساس نیازهای نرم‌افزاری و Open Source بودنشان قابل برنامه‌ریزی می‌باشند .
Nexus5000 هدف اصلی از طراحی و ساخت این محصولات انتقال ۱۰\۴۰ GB Ethernet به لایه دو و سه طراحی بوده است. با وجود دو زیر شاخه Nexus5500 و Nexus5600 در این مجموعه می‌توان آن‌ها را مقیاس‌پذیر دانسته و یکی از ارکان مهم فروش cisco در راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری نامید.
Nexus3000 این محصولات که به سرعت زیاد و تأخیر کم خود معروف هستند، قابلیت ایجاد ارتباط مطمئن میان لایه دو و سه را داشته و در دیتاسنترهای مقیاس‌پذیر و سرویس‌های ابری مورد استفاده قرار می‌گیرند .

 

سوئیچ‌های Catalyst

فروش cisco

این محصولات به عنوان رایج‌ترین سوئیچ‌های به کار گرفته شده در شبکه‌های کامپیوتری دارای دو زیر مجموعه اصلی فیکس و ماژولار می‌باشد . با گذر از ویژگی‌های شاخص این محصولات که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، باید گفت که معمولاً سوئیچ‌های سیسکویی که کد آن‌ها با ۲ آغاز می‌شوند از این دسته بوده و به دلیل اینکه در لایه اکسس کار می‌کند، همانند ۲۹۵۰ و ۲۹۶۰ محصولات پرفروشی هستند .

اگرچه این ویژگی در همه اعضای این خانواده بزرگ دیده نمی‌شود، اما می‌توان گفت که خوش ساخت بودن، سهولت در کانفیگ کردن، داشتن قابلیت‌هایی نظیر VLANing، داشتن پورت‌های جانبی فیبر تا پهنای ۱۰G و تجهیز به سیستم عاملی خوب از جمله بارزترین ویژگی‌های این محصولات می‌باشد .

Catalyst 9000 این محصولات بر پایه UADP و ASIC ساخته شده و از جمله سریعترین سوئیچ‌های نسل بعدی سیسکو می‌باشند .
Catalyst 9400 این محصول مناسب سازمان‌هاییست که قصد توسعه شبکه خود را داشته و بواسطه قابلیت دسترسی به ۳۸۴ پورت و ارائه دی ان اس سیسکو از محبوبیت و کاربرد زیادی برخوردار است .
Catalyst 2960-L این محصولات پرطرفدار از ۸ تا ۴۸ پورت قابل دسترسی دارند، محصولاتی که در نمونه‌های ۸، ۱۶ و ۲۴ پورته خود دارای طراحی بدون فن می‌باشند .
Catalyst 4500E در تعریف این زیرشاخه می‌توان گفت که این محصولات دارای هسته ثابت و دسترسی مدولار بوده و دارای طراحی مقیاس‌پذیر می‌باشند . در ادامه گفتنیست که سامانه مذکور از سرویس های ۱ و ۱۰گیگابیتی پشتیبانی می‌کنند .

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت فاواجم تماس حاصل فرمایید .

۲۲۸۴۸۰۴۱ ۰۲۱